International Erasmus Staff Training Week w Bibliotece PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-16

International Erasmus Staff Training Week w Bibliotece PG

W dn. 20-24.05.2024 r. odbędzie się organizowane przez Bibliotekę Politechniki Gdańskiej w ramach programu Erasmus+ pięciodniowe szkolenie dla zagranicznych bibliotekarzy International Erasmus Staff Training Week at the Gdańsk Tech Library - Celebrating the 120th anniversary of the Gdańsk University of Technology Library / Cultural heritage and future challenges of academic libraries. Jest to wydarzenie adresowane do bibliotekarzy i pracowników bibliotek akademickich z krajów będących członkami grup "Erasmus+ Program Countries" oraz "Erasmus Partner Countries". Tematem przewodnim jest kulturalne dziedzictwo i wyzwania na przyszłość, które stoją przed bibliotekami akademickimi. W programie znajdą się następujące zagadnienia: historia i teraźniejszość Biblioteki PG; bibliotekarstwo w Gdańsku, historia nauki w Gdańsku, historia Politechniki Gdańskiej w 120. rocznicę powstania, wyzwania bibliotek w kontekście dziedzictwa kulturowego.