Księgozbiór Zabytkowy PG oraz Pionierzy Nauki i Ich Dzieła w Zbiorach Biblioteki PG - wystawa | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-16

Biblioteka Politechniki Gdańskiej zaprasza Studentów, Pracowników PG oraz wszystkich zainteresowanych na wystawę "Księgozbiór Zabytkowy Politechniki Gdańskiej oraz Pionierzy Nauki i Ich Dzieła w Zbiorach Biblioteki Politechniki Gdańskiej". Ekspozycja jest dostępna w dniach 16-24 maja, w holu Gmachu Głównego, przed wejściem do Biblioteki.

Ekspozycja wpisuje się w obchody 120-lecia Politechniki Gdańskiej i jest okazją do zaprezentowania zbiorów zabytkowych, które stanowią spuściznę po dawnej uczelni, kadrze naukowej i bibliotece. Światło dzienne ujrzały książki pierwszych rektorów oraz twórców nauki, którzy tworzyli polską technikę, inżynierię oraz przemysł. Ponadto są udostępnione publikacje informacyjno-popularyzatorskie wydawane dla gdańskiej społeczności akademickiej.

Jednocześnie wystawę można obejrzeć w wersji online, która jest udostępniona zarówno na stronie internetowej Biblioteki PG, ekranie multimedialnym w wypożyczalni oraz w Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej pod linkiem: https://pbc.gda.pl/dlibra/publication/136562.