Biblioteka PG zaprasza na Bałtycki Festiwal Nauki | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-20

Biblioteka PG zaprasza na Bałtycki Festiwal Nauki

Bałtycki Festiwal Nauki 23-26 maja

Tradycyjnie już w maju Politechnika Gdańska otwiera swoje laboratoria dla odwiedzających. Wszystko w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, jednego z największych wydarzeń promujących naukę w Polsce. W programie tegorocznej, 21. edycji wydarzenia znalazło się ponad 100 różnych propozycji z 40 dyscyplin naukowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Biblioteka PG zaprasza na edukacyjno-plastyczne zajęcia na temat pożytecznych owadów zapylających - pszczół murarek, które odbędą się w dniach 23-24 maja.

"Czy owad może być architektem? O pszczołach murarkach na Politechnice Gdańskiej" - warsztaty edukacyjno-plastyczne

W trakcie spotkania dzieci zapoznają się z informacjami na temat murarki na podstawie prezentacji multimedialnej, dowiedzą się, co ma wspólnego Politechnika Gdańska z pszczołami oraz w jaki sposób każdy może dbać o pożyteczne owady. Dzieci obejrzą na żywo kokony, w których zahibernowane są dorosłe okazy pszczół w oczekiwaniu na wybudzenie, zwiedzą teren kampusu PG, gdzie obejrzą siedliska stworzone ręką człowieka – tzw. ekohotele dla owadów, przy których fruwają i pracują murarki. Pamiątką spotkania będzie praca plastyczna wykonana z materiałów ekologicznych.

Warsztaty BPG    Program BFN