Politechnika Talentów - oferta Biblioteki PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-08-21

Politechnika Talentów - oferta Biblioteki PG

napis Politechnika Talentów i kolorowe figury geometryczne

II edycja szkoły letniej "Politechnika Talentów" odbędzie się w dniach 19-20 września 2024. Wezmą w niej udział uczniowie z najlepszych liceów i techników z województwa pomorskiego. Na uczestników czekają zajęcia tematyczne przygotowane przez różne jednostki Politechniki Gdańskiej. Biblioteka PG serdecznie zaprasza na wydarzenia:

Odkryj skarby Biblioteki PG! Wycieczka po Bibliotece Głównej oraz jednej z filii BPG

Spotkanie rozpoczniemy słodkim poczęstunkiem. Podczas spaceru zapoznamy uczestników z nowoczesną i przyjazną Biblioteką PG. Zaprezentujemy najnowocześniejsze rozwiązania w naszych przestrzeniach – kabiny i fotele akustyczne, multimedialną ściankę akustyczną, rozwiązania dla osób o szczególnych potrzebach. Opowiemy o naszej bogatej, różnorodnej ofercie: o zbiorach tradycyjnych i elektronicznych (również tych pomocnych w pracy zawodowej nauczyciela), możliwościach, jakie niesie ze sobą założenie konta bibliotecznego, a także o organizowanych ciekawych wydarzeniach naukowych i pozanaukowych.

Kiedy | 19 września, godz. 1545-1645
Miejsce zbiórki | Hol przed Biblioteką Główną (Gmach Główny PG).

Historia uczelni. Zabytkowe miejsca i obiekty wraz z panoramą Gdańska – spacer historyczny po kampusie Politechniki Gdańskiej

Będzie to podróż w czasie i spacer po najstarszej części kampusu Politechniki Gdańskiej. Podczas spaceru zostaną zaprezentowane między innymi najciekawsze, historyczne miejsca Gmachu Głównego (np. Sala Senatu), a także hala Laboratorium Maszynowego.

Kiedy | 20 września, godz. 915-1015
Miejsce zbiórki | plac przed Gmachem Głównym (w przypadku niesprzyjającej pogody - Hol główny przed wejściem do Biblioteki PG).

Po spacerze zapraszamy na słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

Szkolenie pt. "Otwarte zasoby edukacyjne – akademicka wiedza w Twoim domu"

W Internecie można znaleźć wiele wysokiej jakości, sprawdzonych i ciekawych materiałów edukacyjnych. Niestety są one często rozproszone i trudno dostępne. Na szkoleniu zostaną zaprezentowane różne źródła, które mogą być przydatne uczniom i studentom, a także nauczycielom w ich pracy zawodowej.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną materiały z Polski, Stanów Zjednoczonych i innych krajów. Będą wśród nich biblioteki cyfrowe, platformy e-learningowe, serwisy e-bookowe oraz serwisy z narzędziami wspierającymi tworzenie materiałów edukacyjnych.

Kiedy | 20 września, godz. 1100-1200
Gdzie | sala multimedialna Biblioteka PG Gmach Główny.

Rejestracja na wydarzenia od 2 września.