Wypożyczanie zbiorów z Biblioteki Głównej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-10-07

Wypożyczanie zbiorów z Biblioteki Głównej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

żagle Gdynia biblioteka

Informujemy, że uruchomiliśmy możliwość zamawiania i wypożyczania zbiorów z Biblioteki Głównej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni za pośrednictwem konta bibliotecznego PG.

Aby móc korzystać ze zbiorów biblioteki UMG, wystarczy aktywować konto, które automatycznie zostanie połączone z kontem bibliotecznym PG. Poniżej znajduje się informacja, w jaki sposób to zrobić.

• Zaloguj się do katalogu online Biblioteki PG używając danych Konta PG (Centralny Punkt Logowania Politechniki Gdańskiej). Tu również sprawdzisz swoją aktywność w bibliotece UMG (wypożyczenia, rezerwacja, zwroty, należności).
  • Odszukaj wybraną książkę, zaznaczając obszar wyszukiwania: Biblioteki FFN (UMG, UG, GUMed).
  • Następnie wybierz lokalizację Uniwersytet Morski w Gdyni.
  • Po wybraniu gdyńskiej biblioteki kliknij w przycisk "Chcesz zamówić - aktywuj konto w tej bibliotece".
  • Konto jest już aktywne.

Jeśli chcesz aktywować konto w siedzibie biblioteki UMG, zabierz ze sobą ważną elektroniczną legitymację PG lub kartę biblioteczną PG – na jej podstawie pracownik biblioteki będzie mógł aktywować konto.

Pamiętaj, że wypożyczając książki z biblioteki UMG jesteś zobowiązana/-y do przestrzegania jej regulaminu udostępniania.
Zapraszamy do korzystania z oferty Biblioteki Głównej UMG.