Spotkanie akademickie 28.05.2022 informatyka | Politechnika Gdańska

Spotkanie akademickie 28.05.2022 informatyka

Politechnika Gdańska
Spotkanie akademickie: 28 maja 2022 r. (sobota), godz. 10:00
Dla uczniów z przedmiotu: informatyka
Poziom: klasy VII i VIII szkoły podstawowej /szkoły ponadpodstawowe
Liczba uczestników: max. 60

Aspekty praktyczne wymiany informacji malinki z dodatkami przy użyciu skryptów Python

Towarzysząca w naszym codziennym życiu informatyzacja, skłania nas do poszukiwania nowych algorytmów oraz urządzeń pozwalających wierniej odzwierciedlać stan naszego otoczenia wpisując się w koncepcję Internetu rzeczy (z angielskiego IoT – Internet of things). W celu zapoznania się z praktyczną realizacją takich układów pomiarowych w ramach spotkania akademickiego, w części wykładowej, przedstawiona zostałaby idea działania takich systemów detekcyjnych na przykładzie Raspberry PI 4B wraz z dedykowanymi czujnikami pozwalającymi określać wartości czynników środowiskowych oraz fizjologicznych organizmu człowieka. W pierwszej części praktycznej omówione zostałyby podstawy tworzenia skryptów w języku Python, co byłoby pierwszym krokiem do implementacji bardziej zaawansowanych fragmentów kodu umożliwiających nawiązanie komunikacji pomiędzy minikomputerem a czujnikami oraz wizualizację danych. Druga część zajęć praktycznych byłaby sfokusowana na podłączeniu do minikomputera odpowiednich czujników, uruchomieniu odpowiednich skryptów umożliwiających nawiązanie komunikacji pomiędzy urządzeniami, pomiar, przetwarzanie i wizualizację danych, które ostatecznie należałoby odpowiednio zinterpretować. Wszystko to będzie odbywać się pod okiem osób z dużą praktyką, które z pewnością podzielą się swoim doświadczeniem i będą pomocni podczas wykonywania eksperymentów.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisy zamknięte

HARMONOGRAM SPOTKANIA
28 maja 2022 r.