Spotkanie akademickie 28.05.2022 biologia | Politechnika Gdańska

Spotkanie akademickie 28.05.2022 biologia

Politechnika Gdańska
Spotkanie akademickie: 28 maja 2022 r. (sobota), godz. 10:00
Dla uczniów z przedmiotu: biologia
Poziom: szkoła ponadpodstawowa
Liczba uczestników: max. 20

Zasady pracy w laboratorium farmaceutycznym przy produkcji biofarmaceutyków

W laboratoriach należy pracować zgodnie z metodami dobrej praktyki laboratoryjnej, są to zarówno zasady bezpieczeństwa jak i również zasady segregacji odpadów niebezpiecznych, czy materiału biologicznego. Warto podkreślić że podczas produkcji leków bardzo istotne jest zachowanie odpowiedniej sterylności pracy, aby wyprodukowany biofarmaceutyk mógł być stosowany w terapii.

Na wykładzie (2 godziny) w ramach spotkania akademickiego zapoznamy się z odpowiednimi zasadami zachowania się i pracy w laboratorium.

Podczas zajęć laboratoryjnych (4 godziny) wykażemy potencjalne źródła zakażenia bakteryjnego i grzybiczego, a także sposoby ich eliminowania. Zapoznamy się ze sposobami sterylizacji, dezynfekcji i przeprowadzimy eksperymenty udowadniające ich skuteczność. Za pomocą mikroskopów będziemy oceniać czystość materiałów biologicznych. Nauczymy się również jak wyodrębnić za pomocą technik posiewu czyste kultury bakterii i grzybów mikroskopowych.

Zapisy zamknięte

HARMONOGRAM SPOTKANIA
28 maja 2022 r.
Godzina Rodzaj zajęć Sala