Spotkanie akademickie 23.04.2022 matematyka | Politechnika Gdańska

Spotkanie akademickie 23.04.2022 matematyka

Politechnika Gdańska
Spotkanie akademickie: 23 kwietnia 2022 r. (sobota), godz. 10:00
Dla uczniów z przedmiotu: matematyka
Poziom: klasy VII i VIII szkoły podstawowej
Liczba uczestników: max. 60

Twierdzenie Pitagorasa jakiego nie znacie

„Geometria ma dwa wielkie skarby: jednym jest twierdzenie Pitagorasa, drugim złoty podział odcinka. Miarą pierwszego jest złoto, wartość drugiego można mierzyć kamieniami szlachetnymi”

Johannes Kepler

Na naszym spotkaniu akademickim zgłębimy tajemnice największego skarbu geometrii - Twierdzenia Pitagorasa. Twierdzenie to jest pierwszym ważnym twierdzeniem jakie poznajemy na matematyce. Na pewno pamiętasz treść tego twierdzenia, ale czy potrafisz je uzasadnić?

Jeżeli dodatkowo chcesz:

• poznać niezwykłe wersje twierdzenia Pitagorasa o jakich nie usłyszysz w szkole i zadziwić Panią/Pana od matematyki,
  • przekonać się czy twierdzenie Pitagorasa jest spełnione na powierzchni kuli,
  • dowiedzieć się co łączy prezydenta Stanów Zjednoczonych Jamesa Garfielda i Leonarda da Vinci,
  • dowiedzieć się co wspólnego miały wylewy Nilu w dawnym Egipcie z twierdzeniem Pitagorasa,
  • usłyszeć o kwadraturze księżyców Hipokratesa, to serdecznie zapraszamy Cię na nasze zajęcia.

Ale to nie wszystko! Przeniesiemy Cię także do lasu Pitagorejskiego, gdzie nauczysz się tworzyć fraktalne drzewa Pitagorejskie i konstruować ślimaki Teodorosa.

Zapisy zamknięte

HARMONOGRAM SPOTKANIA
23 kwietnia 2022 r.
Godzina Rodzaj zajęć Sala