Spotkanie akademickie 30.01.2021 informatyka | Politechnika Gdańska

Spotkanie akademickie 30.01.2021 informatyka

Politechnika Gdańska
Spotkanie akademickie: 30 stycznia 2021 r. (sobota), godz. 10:00
Dla uczniów z przedmiotu: informatyka
Poziom: szkoła ponadpodstawowa
Liczba uczestników: max. 40

SPOTKANIE ODWOŁANE

Wprowadzenie do układów logicznych

Spotkanie poświęcone będzie zapoznaniu uczniów z wybranymi zagadnieniami dotyczącymi zasad działania i konstrukcji układów cyfrowych oraz wykorzystania symulatora układów logicznych do testowania podstawowych funktorów i układów logicznych, stanowiąc wstęp do architektury komputerów.

Przedstawiany materiał będzie wprowadzał do zagadnień projektowania cyfrowych układów logicznych. Od uczniów wymagana jest podstawowa wiedza w zakresie obsługi komputerów oraz matematyki (systemy liczbowe).

Uczeń pozna prawa algebry Bool’a oraz zapisu i konwersji liczb, podstawowe funktory i bramki logiczne, metody opisu i projektowania cyfrowych układów logicznych, realizację typowych układów logicznych oraz opanuje wykorzystanie symulatora do testowania układów logicznych.

Spotkanie poprowadzone zostanie w formie wykładu oraz laboratorium poświęconego zaprojektowaniu, zmontowaniu i przetestowaniu przykładowego układu logicznego.

Pobierz [PDF]