Spotkanie akademickie 05.12.2020 fizyka | Politechnika Gdańska

Spotkanie akademickie 05.12.2020 fizyka

Politechnika Gdańska
Spotkanie akademickie: 5 grudnia 2020 r. (sobota), godz. 10:00
Dla uczniów z przedmiotu: fizyka
Poziom: klasy VII i VIII szkoły podstawowej
Liczba uczestników: max. 40

SPOTKANIE ODWOŁANE

Elektromagnetyzm od kuchni

Pole elektromagnetyczne jest nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Chodź nie zawsze jest dla nas widzialne i odczuwalne, towarzyszy nam w pracy, szkole, jak i również w domu. Wiele współczesnych technologii ułatwiających nam życie nigdy nie powstałoby, gdyby nie wyjątkowe cechy, jakimi charakteryzuje się pole elektromagnetyczne.

Płyty indukcyjne, kuchenki mikrofalowe, smartfony, SMART TV – co łączy ze sobą te wszystkie urządzenia? Poza tym, że bez nich już trudno wyobrazić sobie współczesne gospodarstwo domowe, to tym, co je łączy, jest fakt, że wszystkie one działają w oparciu o te same fundamentalne prawa elektromagnetyzmu. Jeśli jesteś fanką/em programów typu „Jak to działa?”, to ten wykład jest zdecydowanie dla Ciebie.

W trakcie wykładu będziesz miał/a okazję nie tylko dowiedzieć się, ale i na własne oczy zobaczyć doświadczenia ukazujące, jak wiele zawdzięczamy zjawiskom elektromagnetycznym oraz jak bezpiecznie korzystać z urządzeń je wykorzystujących w życiu codziennym.

HARMONOGRAM SPOTKANIA

5 grudnia 2020 r.
Godzina Rodzaj zajęć
10:00-10:15 Rejestracja uczniów na kursie na platformie Moodle - podział na grupy zajęciowe