Spotkanie akademickie 21.11.2020 informatyka | Politechnika Gdańska

Spotkanie akademickie 21.11.2020 informatyka

Politechnika Gdańska - Spotkanie w formie zdalnej
Spotkanie akademickie: 21 listopada 2020 r. (sobota), godz. 10:00
Dla uczniów z przedmiotu: informatyka
Poziom: klasy VII-VIII szkoły podstawowej
Liczba uczestników: max. 40

Podstawy budowania stron przy pomocy PHP7

Spotkanie poświęcone będzie zapoznaniu uczniów z podstawami w zakresie programowania w języku PHP7 przy tworzeniu dynamicznie generowanych treści stron internetowych.

Przedstawiany materiał będzie wprowadzał do zagadnień programowania w języku PHP. Od uczniów wymagana jest podstawowa wiedza w zakresie obsługi komputerów, oraz tworzenia prostych stron internetowych za pomocą technologii HTML, CSS i JavaScript. Mile widziane są wcześniejsze doświadczenia w zakresie programowania lub rozwiązywania problemów obliczeniowych z zastosowaniem komputera (np. w środowisku programu MS Excel lub podobnego).

Uczeń zapozna się z podstawowymi elementami składni języka PHP oraz budową dynamicznie generowanych stron. Zdobędzie podstawowe umiejętności napisania prostej, generowanej „w locie” strony internetowej z elementami nawigacji i interakcji z użytkownikiem za pomocą elementów skryptowych języka PHP.

Spotkanie poprowadzone zostanie w formie wykładu oraz laboratorium komputerowego poświęconego stworzeniu strony internetowej, w postaci fragmentu świadectwa ukończenia kolejnej klasy na podstawie bazy danych ocen, zdobytych podczas ostatniego semestru.

Zapisy zamknięte

HARMONOGRAM SPOTKANIA
21 listopada 2020 r.
Godzina Rodzaj zajęć
od 9:50 Rejestracja uczniów na kursie na platformie Moodle - podział na grupy zajęciowe
10:00-11:30 Wykład:
Podstawy budowania stron przy pomocy PHP7

11:30-11:45 Przerwa
11:45-13:15 Grupa 1: Laboratorium komputerowe
Grupa 2: Laboratorium komputerowe
prowadzący: mgr inż. Kamil Osiński
Grupa 3: Laboratorium komputerowe
prowadzący: dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek
13:15-13:30 Przerwa
13:30-15:00 Grupa 1: Laboratorium komputerowe
Grupa 2: Laboratorium komputerowe
prowadzący: mgr inż. Kamil Osiński
Grupa 3: Laboratorium komputerowe
prowadzący: dr hab. inż. Mariusz Kaczmarek

Spotkanie akademickie prowadzone jest w formie zdalnej i odbywa się na uczelnianej platformie eNauczanie: https://enauczanie.pg.edu.pl

Spotkanie prowadzone jest w ramach kursu o nazwie

„ZzP - Podstawy budowania stron przy pomocy PHP7 - Spotkanie Akademickie 21.11.2020 r.”

znajdującego się pod adresem: https://enauczanie.pg.edu.pl/moodle/course/view.php?id=11045

Pobierz [PDF]