Spotkanie akademickie 07.12.2019 matematyka spp | Politechnika Gdańska

Spotkanie akademickie 07.12.2019 matematyka spp

Politechnika Gdańska
Spotkanie akademickie: 7 grudnia 2019 r. (sobota), godz. 10:00
Dla uczniów z przedmiotu: matematyka
Poziom: szkoła ponadpodstawowa
Liczba uczestników: max. 60

Liczby zespolone a geometria

Jeśli chcesz powtórzyć i rozszerzyć wiadomości o liczbach zespolonych lub dowiedzieć się co to takiego są liczby zespolone to spotkanie jest dla Ciebie!

Nasze spotkanie składa się z 3 modułów: wykładu, laboratorium komputerowego i ćwiczeń.

Na wykładzie przedstawimy podstawowe informacje o liczbach zespolonych: postaci algebraicznej wraz z interpretacją geometryczną i postaci trygonometrycznej. Jeśli nie miałeś do tej pory trygonometrii, nie martw się. W czasie spotkania dowiesz się wszystkiego co będzie nam potrzebne. Porozmawiamy też o geometrii analitycznej w ujęciu zespolonym.

Na laboratorium komputerowym, używając GeoGebry, wspólnie będziemy odkrywać pewne własności dotyczące liczb zespolonych. Dodatkowo nauczymy się korzystać z Octave/MATLABA do obliczeń związanych z liczbami zespolonymi.

Na ćwiczeniach rozwiążemy ciekawe zadania stosując podejście, z którym nie spotkasz się w czasie zajęć w szkole. W ten sposób utrwalimy wcześniej nabyte umiejętności.

Zapisy zamknięte

HARMONOGRAM SPOTKANIA
7 grudnia 2019 r.
Godzina Rodzaj zajęć Sala
10:00-10:15 Rejestracja uczniów
(hol na parterze w budynku B WETI)
10:15-11:45 Wykład:

Laboratorium
prowadzący: Magdalena Musielak
NE 508

Mapa kampusu Politechniki Gdańskiej: http://campus.pg.edu.pl/).

Zajęcia odbywają się w budynkach Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (na planie kampusu budynki nr 41 i 42 - połączone wewnątrz przejściem)

NE Aud. 1P – audytorium w budynku B Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, na planie kampusu budynek nr 42
NE 160, NE 161 – laboratoria komputerowe w budynku B Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, na planie kampusu budynek nr 42
EA 508 – laboratorium komputerowe w budynku A Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, na planie kampusu budynek nr 41