Spotkanie akademickie 18.05.2019 matematyka sp | Politechnika Gdańska

Spotkanie akademickie 18.05.2019 matematyka sp

Politechnika Gdańska
Spotkanie akademickie: 18 maja 2019 r. (sobota), godz. 10:00
Dla uczniów z przedmiotu: matematyka
Poziom: klasy VII i VIII, klasy gimnazjalne
Liczba uczestników: max. 60 (łącznie z uczestnikami kursu e-learningowego)

Układy równań liniowych

Równania opisują świat językiem matematyki. Stanowią podstawę do zrozumienia wielu procesów i zjawisk zachodzących w przyrodzie. Od wieków są siłą napędową naszej cywilizacji. Gdyby nie zostało sformułowane równanie – „Prawo powszechnego ciążenia Newtona” nie moglibyśmy dziś korzystać z łączności satelitarnej, telewizji cyfrowej i nawigacji GPS.

Koniunkcja równań tworzy układ równań.

Jeśli chcesz:

• usłyszeć o przykładowych równaniach, bez których nasz świat wyglądałby inaczej,
  • poznać wybrane metody rozwiązywania układów równań, o których nie mówi się w szkole,
  • zobaczyć interpretację układu równań liniowych z trzema niewiadomymi w przestrzeni trójwymiarowej,
  • dowiedzieć się co wspólnego ma SOR układami równań,

to zapraszamy Cię serdecznie na nasze spotkanie akademickie!

Podczas zajęć będziesz miał/miała okazję przetestować rozwiązywanie układów równań na najnowszym kalkulatorze naukowym ClassPad II i w laboratorium komputerowym.

Zapisy zamknięte

HARMONOGRAM SPOTKANIA
18 maja 2019 r.
Godzina Rodzaj zajęć Sala
10:00-10:15 Rejestracja uczniów
(hol na parterze w budynku A WETI)
10:15-11:45 Wykład:
Równania i układy równań.

Prowadzący: Anna Niewulis, Justyna Woroń
prowadzący: Justyna Woroń
Danuta Beger
NE 160

Mapa kampusu Politechniki Gdańskiej: http://campus.pg.edu.pl/).

Zajęcia odbywają się w budynkach Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (na planie kampusu budynki nr 41 i 42 – połączone wewnątrz przejściem)

EA Aud. 1 – audytorium w budynku A Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, na planie kampusu budynek nr 41

NE 237, NE 160 – laboratoria komputerowe w budynku B Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, na planie kampusu budynek nr 42

NE 005, NE 230, NE 234 – sale w budynku B Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, na planie kampusu budynek nr 42