Spotkanie akademickie 13.05.2017 informatyka | Politechnika Gdańska

Spotkanie akademickie 13.05.2017 informatyka

Politechnika Gdańska
Spotkanie akademickie: 13 maja 2017 r. (sobota), godz. 10:00
Dla uczniów z przedmiotu: informatyka
Poziom: gimnazjalny
Liczba uczestników: max. 15

HTML5 - podstawy programowania

Celem spotkania jest zapoznanie uczniów z podstawami w zakresie programowania w języku HTML5 oraz z podstawami tworzenia aplikacji w środowisku JavaScript. Spotkanie poprowadzone będzie w formie wykładu poświęconego technikom tworzenia aplikacji webowych oraz laboratorium komputerowego poświęconego praktycznemu doskonaleniu w zakresie programowania serwisów www. Podczas zajęć uczniowie będą mieli okazję samodzielnie stworzyć prosty formularz „Kartę zgłoszeniową uczestnika zawodów sportowych”.

Materiał przedstawiany na spotkaniu będzie wprowadzał do zagadnień programowania w języku HTML5 oraz CSS3 i Java Script. Od uczniów wymagana jest podstawowa wiedza w zakresie obsługi komputerów. Mile widziane są wcześniejsze doświadczenia w zakresie programowania lub rozwiązywania problemów obliczeniowych z zastosowaniem komputera (np. w środowisku programu MS Excel lub podobnego). Kurs będzie prowadzony od podstaw.

Uczeń zapozna się z podstawowymi elementami składni języka HTML5 oraz zasadami budowy serwisów i stron www w języku HTML5, CSS3 oraz JavaScript. Zdobędzie podstawowe umiejętności napisania prostej strony www z elementami nawigacji i prostej interakcji z użytkownikiem.

Zapisy zamknięte

HARMONOGRAM SPOTKANIA
13 maja 2017 r.
Godzina Rodzaj zajęć Sala
10:00-10:15 Rejestracja uczniów
(hol przed Aud. 1L w budynku B WETI)
10:15-11:45 Wykład:
HTML5 - podstawy programowania

Prowadzący: dr inż. Mariusz Kaczmarek
Aud. 1P NE
11:45-12:00 Przerwa
12:00-13:30 Laboratorium komputerowe
prowadzący: dr inż. Mariusz Kaczmarek
504 EA
prowadzący: mgr inż. Magdalena Milecka
507 EA
prowadzący: dr inż. Artur Poliński
508 EA
13:30-14:15 Przerwa na aktywność ruchową i posiłek
14:15-15:45 Laboratorium komputerowe
prowadzący: dr inż. Mariusz Kaczmarek
504 EA
prowadzący: mgr inż. Magdalena Milecka
507 EA
prowadzący: dr inż. Artur Poliński
508 EA

Mapa kampusu Politechniki Gdańskiej: http://campus.pg.edu.pl/).

Zajęcia odbywają się w budynkach Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (na planie kampusu budynki nr 41 i 42 – połączone wewnątrz przejściem)

Aud. 1P NE – audytorium w budynku B Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, na planie kampusu budynek nr 42

504 EA, 507 EA, 508 EA – laboratoria komputerowe w budynku A Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, na planie kampusu budynek nr 41

Pobierz [PDF]