Izabela Satrjan | Politechnika Gdańska

Izabela Satrjan

Izabela świetnie łączy naukę z karierą sportową

Izabela Satrjan jest studentką oceanotechniki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa. Wybrała ten kierunek, by połączyć go ze swoją sportową pasją – żeglarstwem, które trenuje od dziecka.

Od roku 2020 Iza należy do kadry narodowej w olimpijskiej klasie Formula Kite – najszybszej klasie żeglarskiej na świecie. Obecnie przygotowuje się do zdobycia kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie i marzy o tym, by w 2024 r. reprezentować Polskę na Igrzyskach w Paryżu. Na ostatnich mistrzostwach świata zajęła szóste miejsce w tej klasie. Dodatkowo Iza trenuje (również z sukcesami) kolarstwo górskie i ergometr wioślarski. Wygrała m.in. Mistrzostwa Włoch Kitefoil, AMP w żeglarstwie i Puchar Polski kl Omega.

Jak sama mówi, wydział WIMiO jest bardzo przyjaznym miejscem do rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a wykładowcy zapewniają wsparcie i pomoc w godzeniu nauki z karierą sportową. Temat pracy inżynierskiej Izy również związany jest z żeglarstwem. Prowadzi badania na temat wytrzymałości olimpijskiego sprzętu high performance, na którym się ściga. Celem pracy jest redukcja oporów aerodynamicznych w aspekcie zwiększenia prędkości i zachowania bezpieczeństwa. W przyszłości  chciałaby wykorzystać zdobytą wiedzę oraz doświadczenie i zająć się projektowaniem hydroskrzydeł.

Kontakt w sprawie rekrutacji

Dział Kształcenia