Relacja z II Turnieju golfa o puchar Rektora Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-10-25

Relacja z II Turnieju golfa o puchar Rektora Politechniki Gdańskiej

II Turniej golfa.

W dniu 7 października 2023r. odbyła się już 2 edycja Turnieju Golfa o puchar Rektora Politechniki Gdańskiej, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Absolwentów PG. 

Niezbyt sprzyjająca pogoda sprawiła, że na piękne pole golfowe w Tokarach k. Gdańska przybyło 66 zawodników, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach. Mimo braku pogody, uczestnikom dopisywały humory i dobry nastrój, co w większości przypadków przełożyło się na bardzo dobre wyniki.

W kategorii Mistrz Politechniki zwyciężył Zbigniew Reszka, absolwent Wydziału Architektury, a obecnie prezes zarządu Arch-Deco Sp. z o.o., biura architektonicznego w Gdyni. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy. Na kolejnych miejscach w tej klasyfikacji uplasowali się Tomasz Kurpisz i Jerzy Drywa. Wyniki pozostałych czerech golfowych kategorii oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie Tokary Golf Club.

Równocześnie z Turniejem, dzięki wsparciu z Santander Universidades została również zorganizowana Akademia Golfa dla wszystkich chętnych, którzy chcieli poczuć atmosferę tego pięknego sportu. Ruch na świeżym powietrzu, towarzyskość (gra się najczęściej w 3-4 osobowych grupach), możliwość spotkania pozytywnie nastawionych do życia ludzi - te i inne cechy tej dyscypliny przedstawił na początku Akademii Jerzy Kolczyński, organizator Turnieju i przedstawiciel SAPG. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy Akademii udali się na 4 stanowiska treningowe gdzie poznawali tajniki technicznej strony golfa pod czujnym okiem Trenera PGA Polska, Michała Guzowskiego oraz jego asystentów. Luźna, nieskrępowana atmosfera udzieliła się wszystkim i dwie godziny minęły bardzo szybko. Nowością dla uczestników Akademii była w tym roku możliwość przetestowania symulatorów golfa, dzięki którym można grać praktycznie przez cały rok.

W Akademii wzięło udział 47 uczestników, w tym 31 osób związanych z Politechniką Gdańską, między innymi przedstawiciele władz Uczelni i Wydziałów, Centrum Sportu Akademickiego, Biblioteki i Samorządu Studentów.

Na zakończenie turnieju Pan Prorektor prof. Mariusz Kaczmarek reprezentujący władze Uczelni podziękował organizatorom za kolejną edycję Turnieju oraz zapewnił o wsparciu ze strony PG w organizacji kolejnej edycji turnieju w przyszłym, jubileuszowym roku 120-lecia PG roku. Bardzo dziękujemy!

Na koniec przedstawiciele SAPG wręczyli dyrektorowi Centrum Sportu Akademickiego Panu Krzysztofowi Kaszubie prezent w postaci kijów i akcesoriów golfowych dla studenckiej sekcji golfa na Politechnice Gdańskiej. W prezencie sekcja otrzymała również 200 żetonów do wykorzystania na Driving Range’u na polu w Tokarach, gdzie członkowie sekcji będą mogli doskonalić swoje umiejętności.

Dziękujemy JM Rektorowi PG za patronat i ufundowanie pucharów, Santanderowi za wsparcie Akademii, klubowi Tokary Golf Club oraz sponsorom za wsparcie organizacyjne i finansowe, zdaniem uczestników bardzo udanej imprezy sportowej.

Zdjęcia pochodzą głównie ze strony internetowej Tokary Golf Klub.

95 wyświetleń