II Akademicki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rektora PG za nami | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-17

II Akademicki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rektora PG za nami

II turniej

Z przyjemnością informujemy, że II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Rektora na 120 – lecie Politechniki Gdańskiej, Gdańsk 2024 został pomyślnie  przeprowadzony. Organizatorem było Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej i Samorząd Studencki Politechniki Gdańskiej przy znaczącym finansowym i organizacyjnym wsparciu ze strony Władz i jednostek organizacyjnych Politechniki Gdańskiej oraz licznych sponsorów, w szczególności z Politechnicznego Klubu Biznesu PKB+. Im wszystkim, jak również gospodarzowi obiektu na którym Turniej był rozegrany - klubowi MRKS Gdańsk - organizatorzy składają gorące podziękowania.
W sumie w Turnieju wzięło w nim udział 55 zawodniczek i zawodników podzielonych na kategorie wiekowe oraz grupy kobiety/mężczyźni. Turniej, którego jednym z celów było uczczenie 120-lecia naszej Uczelni odbył się w gościnnych progach klubu MRKS Gdańsk dysponującym profesjonalną salą do tenisa stołowego, umożliwiającą jednoczesną grę na 15 stołach. W Turnieju mogły uczestniczyć osoby bezpośrednio związane z Politechniką Gdańską: studenci, pracownicy i absolwenci PG.

Walka sportowa była zacięta do ostatnich minut (na wyłonienie zwycięzcy potrzeba było aż 5 setów), ale panował przy tym klimat dobrej zabawy, pozwalający osiągnąć drugi z celów Turnieju, tj. wzmacnianie integracji środowiska akademickiego PG oraz promocję zdrowego i aktywnego trybu życia
.

Puchary dla zwyciężczyń i zwycięzców wręczyła profesor PG Barbara Wikieł, Prorektor ds. Studenckich, w asyście Przewodniczącego SAPG Jerzego Świniańskiego i Członka Zarządu Jana Strawińskiego. Oprócz pucharów zwycięzcy otrzymali też cenne nagrody.

Tabela medalistów i lista sponsorów II Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Rektora na 120 – lecie Politechniki Gdańskiej.

Materiał zdjęciowy organizatorów można obejrzeć tutaj!