Międzynarodowy turniej szachowy o Puchar Rektora PG - jak było? | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-28

Międzynarodowy turniej szachowy o Puchar Rektora PG - jak było?

turniej

W sobotę 6 kwietnia 2024 r. odbył się Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Rektora na 120-lecie Politechniki Gdańskiej. W turnieju w Gmachu Głównym PG uczestniczyło 150 szachistów, którzy uświetnili w „intelektualny sposób” jubileusz politechniki w Gdańsku. Rozgrywki odbywały się tzw. systemem szwajcarskim w ramach 9 rund, 10 minut dla zawodnika na partię + 5 sekund na każde posunięcie.

Turniej został zorganizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej (SAPG) oraz Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej przy wsparciu UKS Korona Gdańsk. Całość rozgrywek została bardzo sprawnie przeprowadzona dzięki profesjonalnej obsłudze przez 5 sędziów szachowych z Klubu Korona.

Najlepszy zawodnikiem w całym turnieju okazał się Pan Piotr Brodowski (mistrz międzynarodowy), który zdobył 8 na 9 możliwych punktów. Odpowiednio drugie i trzecie miejsce zajęli mistrzowie: Jonasz Baum oraz Mirosław Lewicki. Najlepszym studentem PG okazał się Pan Hubert Malinowski, a prym wśród pracowników PG wiódł Pan dr inż. Maciej Demianowicz. Nie mogło też zabraknąć specjalnej nagrody na najlepszego absolwenta PG, którym okazał się Pan Przemysław Koc (który zajął jednocześnie wysokie XIII miejsce w turnieju).

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością i jednocześnie wręczali zwycięzcom nagrody: prof. dr hab. inż. Dariusz Mikielewicz (Prorektor PG), prof. dr hab. Józef Sienkiewicz (Dziekan Wydziału FTiMS) oraz Georgis Bogdanis (Wiceprzewodniczący SAPG).

Wydarzenia nie udałoby się zorganizować gdyby nie pomoc wielu pracowników administracji Politechniki Gdańskiej, którzy bardzo przychylnie odpowiedzieli na pomysł organizacji tego turnieju. Nie sposób zapomnieć także o sponsorach tego wydarzenia, firmach: INNOKREA, KELLER, Techno-Service, SoftGent, EMS oraz Politechniczny Klub Biznesu PKB+.