O III Turnieju Golfa i Akademii Golfa | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-06-12

O III Turnieju Golfa i Akademii Golfa

puchary
Puchary rektora PG dla zwycięzców w III Turnieju Golfa

W ramach obchodów 120 Politechniki Gdańskiej, w sobotę, 8 czerwca 2024 roku odbyła się już 3 edycja Turnieju Golfa o puchar Rektora Politechniki Gdańskiej, którego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Absolwentów PG. Równocześnie z Turniejem, dzięki wsparciu z Santander Universidades została również zorganizowana Akademia Golfa dla wszystkich chętnych, którzy chcieli poczuć atmosferę tego pięknego sportu.
Doskonała pogoda i organizacja turnieju sprawiła, że 86 zawodników, którzy rywalizowali na pięknym polu golfowym w Tokarach k. Gdańska dopisywały humory i dobry nastrój, a w większości przypadków przełożyło się na bardzo dobre wyniki.  W tym roku reprezentacja zawodników związanych z Politechniką Gdańską była zdecydowanie większa, niż w dwóch pierwszych edycjach, stąd organizatorzy zdecydowali się na stworzenie osobnych kategorii dla Absolwentów, Studentów oraz Pracowników/Wykładowców.

W kategorii Mistrz Politechniki - Student zwyciężyła Agnieszka Ścisk, na drugim miejscu Artur Żygadłowski, a na trzecim - Damian Damięcki.

W kategorii Mistrz Politechniki - Absolwent zwyciężył Kamil Juszczyński, absolwent Wydziału ETI. Na kolejnych miejscach w tej klasyfikacji uplasowali się Janusz Boniecki Marian Kempa (obaj absolwenci Budowy Maszyn). 

W kategorii Mistrz Politechniki - Pracownik/Wykładowca zwyciężyła mgr Agnieszka Wróblewska (wykładowca na studiach podyplomowych WZiE), na drugim miejscu uplasował się dr Jakub Golik (również WZiE). 

W kategoriach Politechnicznych oraz w kategorii głównej męskiej nagrody wręczał osobiście Rektor PG prof. Krzysztof Wilde.

Wyniki pozostałych czerech golfowych kategorii oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie Tokary Golf Club.

Na uwagę zasługuje fakt, iż oprócz Sekcji golfowej działającej prężnie pod opieką trenera Włodzimierza Kubiaka w Centrum Sportu Akademickiego PG, powstał w tym roku Akademicki Klub Golfowy PG. Mamy nadzieję, że obie te aktywności będą szły ze sobą w parze i zaowocują w przyszłości sukcesami studentów PG w rozgrywkach na szczeblu ogólnopolskim.

Ruch na świeżym powietrzu, towarzyskość (gra się najczęściej w 3-4 osobowych grupach), możliwość spotkania pozytywnie nastawionych do życia ludzi - te i inne cechy tej dyscypliny przedstawił na początku Akademii Jerzy Kolczyński, organizator Turnieju i przedstawiciel SAPG. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy Akademii udali się na 4 stanowiska treningowe gdzie poznawali tajniki technicznej strony golfa pod czujnym okiem Trenera PGA Polska, Michała Guzowskiego oraz jego asystentów. Luźna, nieskrępowana atmosfera udzieliła się wszystkim i dwie godziny minęły bardzo szybko. Nowością dla uczestników Akademii była w tym roku możliwość przetestowania symulatorów golfa, dzięki którym można grać praktycznie przez cały rok. W Akademii wzięło udział 41 uczestników, w tym 28 osób związanych z Politechniką Gdańską, między innymi przedstawiciele władz Uczelni i Wydziałów, Biura Rektora, Centrum Sportu Akademickiego i innych jednostek organizacyjnych Uczelni.

Dziękujemy JM Rektorowi PG za patronat i ufundowanie pucharów, Santanderowi za wsparcie Akademii, klubowi Tokary Golf Club oraz wszystkim sponsorom za wsparcie organizacyjne i finansowe, zdaniem uczestników bardzo udanej imprezy sportowej.

Zdjęcia: Tokary Golf Club

51 wyświetleń