[Aktualizacja, 06.09.2022] Przyznawanie miejsc w domach studenckich | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-05-13

[Aktualizacja, 06.09.2022] Przyznawanie miejsc w domach studenckich

ds
Chcielibyśmy uprzejmie poinformować, że na stronie Samorządu Doktorantów została opublikowana informacja nt. przyznawania miejsc w domach studenckich:

Zgodnie z komunikatem III etap (dla nowoprzyjętych doktorantów):

* 25 lipca – 5 sierpnia 2022 r. – składanie wniosków o przyznanie miejsca w domu studenckim.
* 11 sierpnia 2022 r. – publikacja wyników rozpatrzonych wniosków o przyznanie miejsca w domu studenckim

Doktoranci mają prawo ubiegać się o akademik DS12, znajdujący się przy ulicy Traugutta 115A. W przypadku braku miejsc w DS-12 studenci kierowani są do innych akademików z pokojami dwuosobowymi. Miejsca w akademikach i pokojach przydzielane są losowo w zależności od daty przyjazdu na
uczelnię

Doktorant może ubiegać się o przyjęcie małżonka i/lub dzieci do tego samego pokoju. Nawet jeśli w DS 12 są wolne pokoje, przydzielenie osobnego pokoju dla małżonka i dzieci nie jest możliwe. DS 12 nie posiada udogodnień dla rodzin z dziećmi.

Tylko ci doktoranci, którzy zaaplikują w Moja PG w terminie i przyjadą na PG do końca października otrzymają miejsce w akademiku.

OSOBY, KTÓRE OTRZYMAŁY MIEJSCE W DOMU STUDENCKIM (I ROK), PROSZONE SĄ, ABY DO DNIA 13.09 WPŁACIŁY KAUCJĘ W KWOCIE 500 ZŁ.  W PRZYPADKU NIEOTRZYMANIA WPŁATY, MIEJSCE W DOMU STUDENCKIM ZOSTANIE ODEBRANE.