[Aktualizacja 2.06.2023] Wsparcie mobilności zagranicznej dla najlepszych doktorantów – staże NAWA | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-05-12

foto

Informujemy o uruchomieniu akcji stażowej dla najlepszych doktorantów naszej Szkoły Doktorskiej.

W ramach konkursu oferujemy 16 stypendiów wyjazdowych wspierających staże zagraniczne:

• 10 staży 3-miesięcznych i

• 6 staży 6-miesięcznych.

Wszystkie staże objęte wsparciem muszą rozpocząć się nie wcześniej niż 12 czerwca 2023 r. i zakończyć nie później niż 31 grudnia 2023 r.

Minimalna liczba punktów uprawniająca do otrzymania wsparcia mobilności w ramach danego typu stażu to 12 pkt na 24 możliwe.

Ogłoszenie wyników nastąpi 1 czerwca 2023 r.

Stypendia są finansowane w ramach projektu „STERowanie w kierunku Umiędzynarodowienia Szkoły Doktorskiej” (numer projektu / umowy: PPI/STE/2020/1/00023/U/00001; nr wewnętrzny zadania:  034679, akronim: „GUT Beyond Borders”, dalej: Projekt), współfinansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach Programu „STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich”.

Udział w konkursie wiąże się z przystąpieniem do projektu. Zasady udziału w projekcie określa Regulamin uczestnictwa w projekcie STER (pdf, 2.56MB)

Kto może złożyć wniosek?

Wnioski mogą składać doktoranci:

• Politechniki Gdańskiej,

• IMP PAN,

• IBW PAN,

przyjęci do szkoły w latach 2019-2021, którzy są obecnie na II-IV roku kształcenia.

Zasady aplikowania o staże i przyznawania stypendiów określa Regulamin wsparcia mobilności zagranicznej w ramach projektu STER.

Regulamin staży NAWA

Załączniki do regulaminu określające wzory dokumentów zostały podlinkowane w sekcjach poniżej.

Jak i kiedy złożyć wniosek o stypendium?
  • Wnioski wyjazdowe będą przyjmowane w okresie 15-29 maja 2023 r.

• Wnioski należy składać w formie papierowej bezpośrednio w Biurze Szkoły wyłącznie w godzinach przyjmowania doktorantów

• Wnioski zostaną ocenione przez komisję. Biuro nie dokonuje oceny kompletności złożonych wniosków, ani ich prawidłowości.

• Oprócz wniosku aplikant musi dostarczyć dokumenty związane z udziałem w projekcie, które opisuje Regulamin uczestnictwa w projekcie STER .

Gdzie znajdę wzory dokumentów, które powinienem / powinnam złożyć?

Poniżej zamieszczamy szablony dokumentów do pobrania i uzupełnienia, a następnie dostarczenia do biura wraz ze stosownymi podpisami:

Po powrocie ze stażu Doktorant jest zobowiązany złożyć w terminie 14 dni kalendarzowych:

Ile wynosi stypendium i jak zostanie wypłacone?

Stypendium wyjazdowe obejmuje 3 składowe: koszty dojazdu, koszty utrzymania i kwotę na zagospodarowanie:

• Kwota (dodatek) na zagospodarowanie - Jednorazowy dodatek na zagospodarowanie (np. surowce, półprodukty, odczynniki, dostęp do pomieszczeń laboratoryjnych i dużej infrastruktury badawczej niedostępnej (trudno dostępnej) w Polsce, zakup dostępu do zbiorów bibliotecznych, karty bibliotecznej itp.) w wysokości 5.000 zł.

Stypendium nie podlega opodatkowaniu.

Stypendia przyznane zostaną na podstawie podpisanej umowy i wypłacone jednorazowo przed rozpoczęciem staż. Wzór umowy podpisywanej z doktorantem - laureatem konkursu określa > zobacz: Załacznik nr 4 do Regulaminu.