Data dodania: 2023-06-27
Doktoranci Szkoły Doktorskiej otrzymali stypendia Santander
Po raz czwarty Santander we współpracy z Politechniką Gdańską nagrodził wyróżniających się naukowo studentów i doktorantów, którzy poza sferą nauki mają również dokonania na polu sportowym, artystycznym czy społecznym. 5 z 30 nagród w wysokości 2 tysięcy złotych zostało przyznanych doktorantom Szkoły Doktorskiej.
– Gorąco gratuluję wszystkim, którzy otrzymali tę nagrodę – mówiła prof. Barbara Wikieł, prorektor ds. studenckim i przewodnicząca kapituły konkursowej – Z przyjemnością poznawaliśmy Wasze zaangażowanie, analizując sylwetki kandydatów i jesteśmy dumni, że mamy właśnie takich studentów i doktorantów na Politechnice Gdańskiej. Dostać się do tej 30-tki wcale nie było łatwo. W I etapie konkursu było 350 kandydatów, w II etapie 240 osób. Tym bardziej gratuluję wszystkim, którzy znaleźli się wśród nagrodzonych.
–W tegorocznym konkursie zostali wyróżnieni doktoranci, a z uwagi na charakter tej nagrody, premiujące aktywności pozanaukowe, cieszę się, że mimo dużej ilości pracy naukowej i obowiązków znajdują oni czas na realizację swoich pasji – mówił prof. Sławomir Milewski, prorektor ds. nauki, wiceprzewodniczący kapituły konkursowej.
– Politechnika Gdańska przyciąga talenty i Państwo są doskonałym przykładem – podkreślała Mariola Piskorska, przedstawiciel Santander Bank Polska – To już czwarta edycja tego konkursu, gdzie łącznie nagrodziliśmy 85 studentów i doktorantów. Tylko w tym roku przydzieliliśmy także 225 stypendiów szkoleniowych dla społeczności Politechniki Gdańskiej. Dziękuję Wam za aktywne korzystanie z tych możliwości. I tak jak moi przedmówcy, muszę dodać, że byłam pod wrażeniem Państwa osiągnięć. Mieliśmy ogromną trudność wybrać 30-tkę z grona tak utalentowanych ludzi.
Doktoranci nagrodzeni w konkursie:
- Helena Anacka - dyscyplina: ekonomia i finanse
- Emilia Bączkowska – dyscyplina: inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka
- Artur Gańcza – dyscyplina: automatyka, elektronika, elektrotechnika i technologie kosmiczne
- Damian Koszelow – dyscyplina: inżynieria materiałowa
- Mahmoud Miari – dyscyplina: inżynieria lądowa, geodezja i transport
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
-
2024-11-29
Projekt Welcome to Poland 2023 (NAWA)