[AKTUALIZACJA 03.10.2023] Możliwości i skutki zatrudnienia doktorantów | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-03

[AKTUALIZACJA 03.10.2023] Możliwości i skutki zatrudnienia doktorantów

okulary leżące na książce

Drodzy doktoranci,

1 października 2023 roku weszły w życie istotne zmiany w ustawie PSWiN dotyczące możliwości i skutków zatrudnienia doktorantów.

Został zniesiony dotychczasowy zakaz zatrudniania doktorantów szkoły doktorskiej jako nauczycieli akademickich oraz pracowników naukowych.

Dodatkowo zmianie uległ zapis uzależniający wypłatę stypendium od wysokości pobieranego wynagrodzenia, który obecnie nie ogranicza się do projektów, a jedynie odnosi się do formy jego zatrudnienia.

Aktualizacja 03.10.2023 r.
Zachęcamy do zapoznania się z dodatkową interpretacją m.in. Działu Radców Prawnych PG w zakresie zmian przepisów dotyczących zatrudnienia w zakładce Doktoranci -> Formalności (Regulamin, ELD) -> Możliwości i skutki zatrudnienia doktorantów