Wsparcie mobilności zagranicznej dla najlepszych doktorantów – staże NAWA | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-22

Wsparcie mobilności zagranicznej dla najlepszych doktorantów – staże NAWA

photo
Informujemy o uruchomieniu akcji stażowej dla najlepszych doktorantów naszej Szkoły Doktorskiej.

W ramach konkursu oferujemy 9 stypendiów wyjazdowych wspierających staże zagraniczne. Wszystkie staże objęte wsparciem muszą rozpocząć się nie wcześniej niż 1 lipca 2024 r. i zakończyć nie później niż 31 grudnia 2024 r. Minimalna liczba punktów uprawniająca do otrzymania wsparcia mobilności w ramach danego typu stażu to 14 pkt na 24 możliwe (60 %). Ogłoszenie wyników nastąpi 4 czerwca 2024 r.

Stypendia są finansowane w ramach projektu „Szkoła Doktorska PG bliżej Europy” (numer projektu / umowy: BPI/STE/2023/1/00018; nr wewnętrzny zadania: 037162, akronim: „PG go West”, dalej: Projekt), współfinansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach Programu „STER – Umiędzynarodowienie szkół doktorskich”.

Udział w konkursie wiąże się z przystąpieniem do projektu. Zasady udziału w projekcie określa Regulamin uczestnictwa w projekcie STER.

1. Kto może złożyć wniosek?

Wnioski mogą składać doktoranci Szkoły Doktorskiej na PG z:

• Politechniki Gdańskiej,
  • IMP PAN,
  • IBW PAN,

przyjęci do szkoły w latach 2020-2022, którzy są obecnie na II-IV roku kształcenia.

Zasady aplikowania o staże i przyznawania stypendiów określa Regulamin wsparcia mobilności zagranicznej w ramach projektu STER

2. Jak i kiedy złożyć wniosek o stypendium?
  • Wnioski wyjazdowe będą przyjmowane w okresie 22 kwietnia do 24 maja 2024 r.
  • Wnioski należy składać w formie papierowejbezpośrednio w Biurze Projektu  STER, budynek PG nr 26, ul. Własna Strzecha 18a, 1 piętro, pok.102, w godzinach 9:00-11:00.  UWAGA: w dniach 02-17.05.2024 Biuro Projektu STER będzie nieczynne. Wniosków nie należy składać w Biurze Szkoły Doktorskiej!
  • Wnioski zostaną ocenione przez komisję. Biuro Projektu nie dokonuje oceny kompletności złożonych wniosków, ani ich prawidłowości.
  • Oprócz wniosku aplikant musi dostarczyć dokumenty związane z udziałem w projekcie, które opisuje Regulamin uczestnictwa w projekcie STER.
3. Gdzie znajdę wzory dokumentów, które powinienem / powinnam złożyć?

Poniżej zamieszczamy szablony dokumentów do pobrania i uzupełnienia, a następnie dostarczenia do Biura Projektu STER wraz ze stosownymi podpisami

4. Ile wynosi stypendium i jak zostanie wypłacone?
  • Wysokość stypendium wyjazdowego jest zależne od kraju docelowego. Obejmuje koszty dojazdu i koszty utrzymania wg stawek ryczałtowych oraz stałą kwotę na zagospodarowanie (5.000 zł).
  • Stypendium nie podlega opodatkowaniu.
  • Stypendia przyznane zostaną na podstawie podpisanej umowy i wypłacone jednorazowo przed rozpoczęciem staż.
    Wzór umowy podpisywanej z doktorantem

Po powrocie ze stażu Doktorant jest zobowiązany złożyć w terminie 14 dni kalendarzowych:

Informacje o kryteriach konkursowych podane są w regulaminie w §3

Przy ocenie osiągnięć publikacyjnych będzie stosowana zasada 1pkt za publikację w czasopiśmie z Q2 i 2 pkt za publikację w czasopiśmie z Q1. W przypadku gdy doktorant nie jest pierwszym lub drugim autorem, za dane osiągnięcie przyznawana jest połowa liczby punktów.

W razie pojawiających się pytań dot. Programu STER NAWA – umiędzynarodowienie szkół doktorskich, zachęcamy do kontaktu z biurem STER:

Monika Grzonkowska
obsługa administracyjna