[Doktoranci II roku] Ocena śródokresowa – harmonogram i dokumenty | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-28

[Doktoranci II roku] Ocena śródokresowa – harmonogram i dokumenty

Drodzy Doktoranci,

W dniu 15 lutego 2024 r. odbyło się spotkanie Dyrekcji Szkoły z doktorantami II roku dot. oceny śródokresowej, na którym został przedstawiony wstępny harmonogram oceny śródokresowej.

Poniżej zamieszczamy ostateczny harmonogram oceny, który uległ częściowej zmianie z uwagi na konieczność obsłużenia przez pracowników biura dodatkowych nieplanowanych wcześniej procesów.

Harmonogram oceny śródokresowej w 2024 r.
Termin Działanie

początek czerwca

Udostępnienie doktorantom eDokumentów dotyczących oceny śródokresowej - przypięcie ich do kont doktorantów w systemie MojaPG.

maksymalnie do 31.07.2024 (środa)

Wypełnianie eDokumentów w systemie (MojaPG) przez doktorantów i dołączenie do nich wymaganych plików:

• Raport śródokresowy doktoranta
  • Ankieta oceny jakości opieki promotorskiej

Szablony ww dokumentów znajdują się na stronie szkoły Doktorskiej Doktorskiej w zakładce Doktoranci -> Formalności(Regulamin, ELD) -> Do pobrania -> Szablony (dostęp po zalogowaniu) w pkt II.4. Po wypełnieniu szablonów dokumentów, doktorant dołącza je do odpowiednich eDokumentów.

Przekazanie dokumentów do Biura Szkoły odbywa się w systemie Moja PG -> Student -> eDokumenty po zatwierdzeniu przez doktoranta, a w przypadku raportu śródokresowego dodatkowo promotora.

Uwaga: Prosimy nie czekać z wypełnieniem dokumentów do końca terminu, tylko w miarę możliwości jak najszybceij złożyć dokumenty w systemie. Termin wysyłki eDokumentów należy uzgodnić z promotorem, celem uwzględnienia jego dyspozycyjności dot. akceptacji dokumentów w wymagany terminie -> patrz data poniżej.

do 07.08.2024 (środa)

Zatwierdzenie eDokumentów w systemie przez promotorów

do 30.08.2024 (piątek)

Sprawdzenie i udostępnianie dokumentacji komisjom

do końca września 2024

Ocena dokumentów przez komisje

pierwsza połowa października 2024

Udostępnienie recenzji doktorantom oraz zebranie ewentualnych uwag od doktorantów

druga połowa października 2024

Rozmowy komisji z doktorantami i promotorami

do końca października 2024

Ocena panelowa doktorantów i promotorów przez komisje

początek listopada 2024

Wyniki oceny śródokresowej oraz wyniki oceny jakości opieki promotorskiej

początek listopada 2024

Przewidywany termin zwiększenia stypendium doktoranckiego dla osób, które pozytywnie przeszły ocenę śródokresową

oraz

skreślenie z listy doktorantów osób, które negatywnie przeszły ocenę śródokresową

Podejście do oceny śródokresowej jest obowiązkowe.

UWAGA! Niezłożenie eDokumentów w terminie będzie skutkować niemożnością podejścia do oceny śródokresowej, co oznacza skreślenie z listy doktorantów.

eDokumenty związane z oceną śródokresową i ich obieg w systemie

Obieg eDokumentów związanych z oceną śródokresową w systemie inicjuje Biuro Szkoły.

Biuro Szkoły przekazuje następnie zatwierdzone dokumenty do oceny członkom komisji oceny śródokresowej, a po uzyskaniu od nich recenzji udostępnia w tym samym eDokumencie doktorantowi.

UWAGA! Instrukcja korzystania z formularzy do obiegu dokumentów w systemie MojaPG – eDokumentów znajduje się na stronie szkoły Doktorskiej:

• dla doktorantów: w zakładce Doktoranci -> Formalności -> Do pobrania -> Szablony -> Dla wszystkich doktorantów -> Punkt II (dostęp po zalogowaniu)
  • dla promotorów: w zakładce Dla promotorów (dostęp po zalogowaniu) -> Informacje dla promotorów  -> Punkt: Dokumenty przekazywane poprzez portal Moja PG.

Dodatkowe informacje

Więcej informacji na temat oceny śródokresowej znaleźć można w zakładce Doktoranci -> Kształcenie -> Ocena śródokresowa.

Prosimy o śledzenie naszej strony, a w szczególności zakładki Aktualności, gdzie systematycznie publikujemy najistotniejsze dla Was informacje.