Nowy program wsparcia aktywności publikacyjnej oraz patentowej w ramach CBTM | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2025-06-24

Nowy program wsparcia aktywności publikacyjnej oraz patentowej w ramach CBTM

x

Celem programu jest wsparcie pracowników Politechniki Gdańskiej oraz doktorantów Szkoły Doktorskiej na Politechnice Gdańskiej w upowszechnianiu wyników badań poprzez publikowanie artykułów naukowych oraz zgłoszeń patentowych, zgodne z zakresem tematycznym Centrum BioTechMed.

Alokacja programu wynosi 200 000 PLN pochodzą z budżetu Centrum BioTechMed i zostają przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów publikacyjnych oraz zgłoszeń patentowych, zgodnie z warunkami określonymi w niniejszym regulaminie.

Co można zyskać?
  • Dofinansowanie może zostać przyznane na pokrycie części kosztów publikacyjnych lub patentowych, nie więcej niż 50% kosztów, do maksymalnej wysokości 10 000 PLN.

  • Dofinansowanie mogą ubiegać się pracownicy PG oraz doktoranci PG szkoły doktorskiej na PG, których publikacje:

    • Zostały opublikowane w czasopismach znajdujących się na aktualnej liście ministerialnej z punktacją 70 lub 100 punktów,

    • Klasyfikują się w kwartylu Q1 lub Q2 w odpowiedniej dyscyplinie według bazy Web of Science,

    • Zawierają afiliację Centrum BioTechMed PG lub w przypadku braku takiej możliwości – informację o współfinansowaniu ze środków CBTM PG.

Więcej informacji o programie 


Kontakt

Biuro IDUB
e-mail: granty@pg.edu.pl

140 wyświetleń