PLA 3x3: KoszKadra 3x3 na podium Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-11-27

PLA 3x3: KoszKadra 3x3 na podium Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3

PLA 3x3
W siódmym turnieju Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3 do grona uczestników dołączyli Reprezentanci Polski w koszykówce 3x3 Seniorów oraz U23, którzy od poniedziałku przebywają na zgrupowaniu w Gdańsku. W rywalizacji zobaczyliśmy również 41 studentów z 24 Uczelni Wyższych.

Tak zaciętego turnieju w całym cyklu Pomorskiej Ligi Akademickiej jeszcze nie widzieliśmy. Po wielu wyrównanych meczach najlepsza okazała się drużyna Poland U-23 w składzie Bogdan Izrailewski, Marcel Kapuściński, Rafał Komenda, Stefan Marchlewski, która pokonała w finale Team Poland (Marcin Sroka, Mateusz Bierwagen, Michael Hicks) 22:10.

W meczu o trzecie miejsce Team Polska (Maciej Adamkiewicz, Marcin Zarzeczny, Michał Samsonowicz) pokonał Warany z komodą (Jakub Nowaczek, Maciej Birn, Patryk Smugała, Wiktor Nałęcz) 21:16.

Relację z turnieju zobaczyć będzie można śledzić można było w Internecie

Kolejny turniej Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3x odbędzie się już w niedzielę 29.11.2020r.

Zapraszamy do zapisów - WEŹ UDZIAŁ

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska, Stowarzyszenie Polskie 3R3

Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, AZS Gdańsk, Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki oraz Spalding

Patronat nad turniejem objął Polski Związek Koszykówki

Nagrody w turnieju ufundowali Centrum Sportu Akademickiego PG, Novotel Gdańsk Centrum, FitYard, Usługi Fizjoterapeutyczne Michał Hillar  oraz Bukowski Serwis

Patronem medialnym jest Radio Gdańsk SA