AMP 2021: Historyczny wynik snowboardzistów PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-02-24

AMP 2021: Historyczny wynik snowboardzistów PG

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
W dniach18-21 lutego br.. w Wiśle odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie.  Na stoku Skolnity nie zabrakło reprezentacji Politechniki Gdańskiej. Najlepiej spisała się nasza męska drużyna, która zajęła 6 miejsce w klasyfikacji generalnej i 4 miejsce w klasyfikacji Uczelni Technicznych.  Nasze Panie rywalizację zakończyły na 10 miejscu w klasyfikacji generalnej oraz 5 miejsce w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Na starcie męskiej rywalizacji zameldowało się 139 zawodników z 36 uczelni z całej Polski.

Panowie wystartowali fenomenalnie zarówno w Slalomie Gigancie, jak i w Banked Slalomie

W pierwszym najlepiej zaprezentował się Michał Danielewicz, który zajął 12 miejsce. Na 29. miejscu znalazł się Kamil Landowski, a na 48. Przemek Pietrzak.

W  Banked Slalomie Michał Ziuzia zajął 14. Miejsce, a Kamil Landowski 25.

Tak blisko podium w klasyfikacji UTE nasza reprezentacja jeszcze nigdy nie była. Niezmiernie cieszy również̇ fakt, ze po bardzo krótkim okresie przygotowań́ na śniegu chłopaki zabłysnęli wspaniałą formą i utrzymali znakomite miejsca po pierwszym dniu zmagań́. A dodajmy, że poziom w tym roku był niezwykle wysoki. Wśród startujących zawodników można było spotkać m.in. olimpijczyka  - Oskara Kwiatkowskiego.

Także reprezentantki Politechniki Gdańskiej udział w tegorocznych AMP mogą̨ zaliczyć́ do udanych! W całej rywalizacji udział wzięło 130 zawodniczek, W naszej 4-osobowej reprezentacji w Slalomie Gigancie najlepiej wypadła Asia Karnowska, która zajęła 24 miejsce. 54 lokatę zajęła Weronika Wojtala, 63. Julia Lisewska, a debiutująca w AMP Katarzyna Piernicka była 77.

Do finału Banked Slalomu awansowała tylko Julia Lisewska, która uplasowała nie w ścisłym finale na 19. pozycji. Punkty do klasyfikacji w tej konkurencji zdobyła również̇ Weronika Wojtala, która zajęła 32. pozycję.

Poziom zawodów był tak wyrównany, że trzy kolejne uczelnie, w tym nasza, zdobyły identyczną liczbę punktów, jednocześnie ustępując zaledwie o 0,5 punktu drużynie z 8. miejsca.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Brzyski Iwo, Danielewicz Michał, Duszyński Kamil, Karnowska Joanna, Landowski Kamil, Lisewska Julia, Piernicka Katarzyna, Pietrzak Przemysław, Radtke Tomasz, Tymiński Bartosz, Wojtala Weronika, Ziuzia Michał
Trenerka: Marta Parafiniuk