AMP 2021: Badmintoniści Politechniki Gdańskiej z kompletem zwycięstw meldują się w turnieju finałowym | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-03-14

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
W dniach 13-14 marca br. w Łodzi odbył się Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w Badmintonie. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej spisała się w nim znakomicie i z pierwszego miejsca awansowała do turnieju finałowego.

Podopieczni Rafała Kasprów w fazie grupowej rozegrali cztery mecze, odnosząc w nich komplet zwycięstw. Dodajmy, że nasi reprezentanci na tym etapie oddali swoim rywalom zaledwie jeden punkt.

Gdańszczanie pokonali kolejno Uniwersytet Warszawski 7:0, UAM Poznań 7:0, AFiB Vistula Warszawa 6:1 oraz SGGW Warszawa 7:0 i z pierwszego miejsca w grupie B awansowali do półfinałów. Tu, również  pokonali Politechnikę Poznańską 4:0 i znaleźli się w finale. W ostatnim meczu turnieju rywalem naszego zespołu była drużyna AWF Warszawa. W tym spotkaniu nasi reprezentanci zwyciężyli 4:1 i zajęli pierwsze miejsce w turnieju.

Jednocześnie zespół Politechniki Gdańskiej wywalczył awans do Finału Akademickich Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 14-16.04.2021r. w Łodzi.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Barański Michał, Batko Olivia, Bukowska Marta, Gałązka Jakub, Grochowski Bartosz, Kasprów Rafał, Korpus Emilia, Kowalczyk Kornelia, Nowak Marcin, Ostrowska Klaudia, Witek Magdalena