PLA 3x3: Kapitan Hak zdobywa Przywidz | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-03-27

PLA 3x3: Kapitan Hak zdobywa Przywidz

PLA 3x3
W 17 turnieju Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3 odbył się na wyjeździe – W Przywidzu. Arena Przywidz była dla nas bardzo gościnna. Turniej otwarty został przez Wójta gminy, Pana Marka Zimakowskiego, a nad wszystkim czuwała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przywidzu, Pani Anna Zulewska. 17 turniej naszego cyklu mógł być zrealizowany dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Po zaciętej walce w całym turnieju najlepsza okazała się drużyna Kapitan Hak w składzie Stefan Marchlewski, Jakub Rzepkowski, Adam Wąsowicz, Rafał Komenda, która w finale pokonała 17:14 ekipę Przywidz & Friends, w składzie której znaleźli się: przedstawiciele Przywidza - Jakub Godzik i  Miłosz Grabarek, brązowy medalista Mistrzostw Świata Przemysław Zamojski oraz trener Reprezentacji Polski 3x3 - Piotr Renkiel.

W meczu o 3 miejsce NFZ w składzie Aleksander Winkel, Kacper Jastrzębski, Kacper Szuszkiewicz, Przemek Michałowski pokonali Wszystko za 2 ( Filip Cebula, Michał Cebula, Tomasz Bukowski , Mariusz Słowiński) 22:11.

W 17 turnieju udział wzięło 9 drużyn, w których zagrało 36 zawodników, w tym 27 z przynależnością akademicką z 10 Uczelni

W związku ze zmianą Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, wprowadzoną Rozporządzeniem zmieniającym z dnia 25 marca 2021 roku,  18 turniej Pomorskiej Ligi Akademickiej odbędzie się po zniesieniu obecnych obostrzeń.

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3

Patronat nad turniejem objął Polski Związek Koszykówki

Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Partnerami turnieju są Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Gmina Przywidz, Miasto Gdańsk, AZS Gdańsk, Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki oraz Spalding

Nagrody w turnieju ufundowali Centrum Sportu Akademickiego PG, Novotel Gdańsk Centrum, FitYard, Usługi Fizjoterapeutyczne Michał Hillar , Bukowski Serwis, Cyclosport, Sklep Koszykarza

Patronem medialnym jest Radio Gdańsk SA