AMP 2021: Kolarki Politechniki Gdańskiej z brązowymi medalami AMP | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-05-28

AMP 2021: Kolarki Politechniki Gdańskiej z brązowymi medalami AMP

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
W dniach 25-27 maja br. w Spytkowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski e Kolarstwie Górskim. Po niezwykle zaciętej rywalizacji nasze zawodniczki sprawiły nam nie małą niespodziankę i wywalczyły drużynowo brązowe medale w Klasyfikacji Generalnej. Nasi Panowie zajęli 9 miejsce. Indywidualnie nasze zawodniczki wystartowały w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigu ze startu wspólnego.

W tej pierwszej najlepiej wypadła Magdalena Fabjanowicz, która zajęła 13 miejsce. Tuż za nią dojechała Izabela Satrjan, natomiast na 25 miejscu wyścig zakończyła Weronika Glaubert. W jeździe ze startu wspólnego, w naszym zespole, najszybsza była Satrjan, która dojechała na 10 pozycji. 15 miejsce zajęła Fabjanowicz, natomiast Glaubert była ponownie 25.

W jeździe indywidualnej na czas mężczyzn najlepiej wypadł Piotr Dolatowski, który zajął 46 miejsce. Maciej Grzywacz był 47, Piotr Arcimowicz 49, Łukasz Sieniek 55, Marcin Małas 56, Uladzislau Dzyurdz 62, natomiast Szymon Rodziewicz-Borowski 67.

W wyścigu ze startu wspólnego na 46 pozycji rywalizację zakończył Maciej Grzywacz, na 50 Piotr Dolatowski, a lokatę niżej Marcin Małas. Na dalszych pozycjach znaleźli się Piotr Arcimowicz (55), Szymon Rodziewicz-Borowski (59), Łukasz Sieniek (60) oraz Uladzislau Dzyurdz (78).

Te indywidualne lokaty uplasowały nasza drużynę na 9 miejscy w klasyfikacji generalnej oraz 5 wśród Uczelni Technicznych.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Arcimowicz Piotr, Dolatowski Piotr,  Dzyurdz Uladzislau, Fabjanowicz Magdalena, Glaubert Weronika, Grzywacz Maciej,  Małas Marcin, Rodziewicz-Borowski Szymon, Satrjan Izabela, Sieniek Łukasz
Trener: Marta Parafiniuk