AMP 2021: Koszykarki Politechniki Gdańskiej akademickimi Wicemistrzyniami Polski | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-05-31

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
W dniach 27-30 maja br. w Łodzi odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w koszykówce kobiet. Po trzech latach dominacji na „Ampach” koszykarki Politechniki Gdańskiej musiały zejść o jeden stopień podium niżej, zdobywając tytuł Wicemistrzyń Polski. Do srebra w klasyfikacji generalnej nasze zawodniczki wywalczyły złote medale UTE.

W fazie grupowej gdańszczanki pokonały kolejno AWF Poznań 71:35, Uniwersytet Gdański 61:36 oraz Politechnikę Poznańską 70:43 i zajęły pierwsze miejsce w grupie.

W ćwierćfinale nasze koszykarki pewnie pokonały Politechnikę Śląską z Gliwic 53:11 i znalazły się w półfinale. Na tym etapie rozgrywek zespół PG zmierzył się z  Uniwersytetem Adama Mickiewicza z Poznania. Po zaciętym meczu podopieczne Małgorzaty Czerlonko zwyciężyły 66:54 i po raz czwarty z rzędu awansowały do finału.

Ostatnie spotkanie z Uniwersytetem Warszawskim miało dwa oblicza. W pierwszej połowie broniące tytułu mistrzowskiego gdańszczanki w pełni kontrolowały przebieg meczu i zbliżały się do kolejnego „złota”. Obraz gry zaczął jednak zmieniać się wraz z upływem czasu po zmianie stron. Nasze zawodniczki zaczęły popełniać wiele niewymuszonych strat i traciły przewagę. Tuż przed końcem meczu na prowadzenie wyszły rywalki, które utrzymały je do ostatniego gwizdka. Niestety przez własne błędy zespół PG nie zdołał po raz czwarty z rzędu zdobyć mistrzowskiego tytułu i tym razem zakończył rywalizację na drugim miejscu.

Najlepszą zawodniczką drużyny wybrano Karolinę Strzelczyk

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Adamczyk Anna 2Bujniak Sylwia, Bulińska Aleksandra, Górska Anna, Krupa Zuzanna, Ławniczak Aleksandra, Olęcka Aleksandra, Ossowska Jowita, Pyka Martyna, Stawicka Marta, Strzelczyk Karolina, Zmierczak Aleksandra
Trener: Małgorzata Czerlonko-Wołujewicz