AMP 2021: Lekkoatleci Politechniki Gdańskiej po raz trzeci z rzędu obronili tytuł drużynowych, akademickich Mistrzów Polski | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-05-25

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
W niezwykle trudnych warunkach spowodowanych opadami deszczu i gradu zawodnicy  z całej Polski w dniach 20-23 maja br. w Bielsku-Białej rywalizowali w Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć reprezentantów Politechniki Gdańskiej, którzy przed tymi zawodami mieli tylko jeden cel – obronę tytułu akademickich Mistrzów Polski. Jak sobie zaplanowali – tak to zrealizowali. Po trzech dniach trudnych zmagań gdańszczanie ze zdecydowaną przewagą nad rywalem zajęli 1 miejsce w drużynowej klasyfikacji generalnej.

Na ten świetny wynik złożyły się występy indywidualne. Najlepiej w rzucie oszczepem wypadł Wiktor Mertka, który zajął 2 miejsce w „generalce” oraz wywalczył złoty medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych. Również na podium w klasyfikacji generalnej, choć stopień niżej stanął Dariusz Nowak, który w skoku o tyczce do „srebra” dołożył „złoto” UTE.

W klasyfikacji Uczelni Technicznych Przemysław Adamski wywalczył srebrny medal UTE w biegu na 100 m oraz brązowy medal na 200 m. Ponadto, wraz z Mateuszem Semak, Jakubem Maciesza oraz Mateuszem Różyckim biegnąć w sztafecie 4x100 m zajął 2 miejsce w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Jakub Maciesza wywalczył także srebrny medal w skoku wzwyż. Ostatni „krążek”, a dokładnie brązowy medal UTE padł łupem Sarunasa Baneviciusa.

Dla końcowego wyniku niezwykle istotne były jednak występy wszytskich naszych reprezentantów. Gdańszczanie walczyli w każdej konkurencji dzięki czemu zdobywali "małe punkty", które w ostatecznym rozrachunku pozwoliły na zajęcie pierwszego miejsca i wywalczenie zasłużonego tytułu.

Gratulujemy!

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie:Adamski Przemysław, Banevicius Sarunas, Bleja Jacek, Bukowski Bartłomiej, Drozdowski Olaf, Dziewit Maciej, Górski Rafał, Jankowski Marcin, Kollar Alessandro, Kondrat Aleksander, Kwiatek Maciej , Kwiatkowski Mariusz,Lewalski Błażej,Maciesza Jakub,  Makurat Wojciech, Mertka Jonasz, Mertka Wiktor , Michalski Mateusz, Mirzejewski Łukasz, Nowak Dariusz, Ogdowski Bartłomiej, Różycki Mateusz, Semak Mateusz , Sidełko Michał, Stefaniak Radosław , Stępniak Kacper, Szarafin Łukasz

Trener: Janusz Markowski