AMP 2021: Tenisiści Stołowi PG z drugiego miejsca awansują do Finału AMP | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-05-26

AMP 2021: Tenisiści Stołowi PG z drugiego miejsca awansują do Finału AMP

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
Hala Tenisa Stołowego przy ul. Meissnera w Gdańsku w dniach 25-26 maja br, gościła Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski. Po dwóch dniach zmagań nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce i pewnie awansowali do Finału AMP. Mniej szczęścia miały nasze tenisistki stołowe, które swoją rywalizację zakończyły na 9. miejscu.

W fazie grupowej Reprezentanci PG pokonali 3:0 Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Szczeciński oraz Uniwersytet Wrocławki oraz ulegli drużynie AWFiS Gdańsk 2:3 i zajęli 2 miejsce w grupie B. W meczu półfinałowym gdańszczanie pokonali Uniwersytet Zielonogórski 3:0 a w finale ponownie zmierzyli się z AWFem Gdańsk. Niestety tym razem przegrali jeszcze bardziej i ostatnie spotkanie w tym turnieju zakończyło się wynikiem 0:3.

Mimo to, Tenisiści Stołowi PG z drugiego miejsca w turnieju półfinałowym awansowali do Finału AMP, który odbędzie się w dniach 13-15.06 w Rzeszowie.

Nasze reprezentantki w fazie grupowej miały mniej szczęścia. Gdańszczanki uległy Uniwersytetowi Wrocławskiemu 2:3 oraz Uniwersytetowi Ekonomicznemu z Wrocławia 0:3  i w kolejnym etapie turnieju mogły walczyć jedynie o miejsca 9-12. W pierwszym spotkaniu pokonały Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania 3:1 a następnie Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu także 3:1i ostatecznie zajęły 9 miejsce w Półfinale A AMP.

Niestety wynik ten nie zagwarantował udziału w turnieju finałowym.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Krajewska Marta , Nurska Hanna , Pawelczak Iga, Dosz Sławomir, Dosz Adam, Ściblak Marcin
Trener : Andrzej Bussler