AMP 2021: Udany występ Reprezentacji PG na AMP we Wspinaczce Sportowej | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2021-05-31

AMP 2021: Udany występ Reprezentacji PG na AMP we Wspinaczce Sportowej

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
Hala Sportowa w Gliwicach w dniach 27-30 maja br. gościła Akademickie Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Sportowej. W drużynowej klasyfikacji generalnej żeńska zajęła 7 miejsce i wywalczyła brązowe medale UTE. Panowie uplasowali się na 5 miejscu w „generalce” i na 4. Miejscu UTE.

W Boulderingu najlepiej wypadła Karolina Wojtaszek, która zajęła  9 miejsce i wywalczyła brązowy medal UTE. Na 40 pozycji rywalizację zakończyła Martyna Mossakowska, a na 46 Julia Habaj.

We wspinaczce na trudność Karolina zajęła 8 miejsce i zdobyła srebrny medal UTE. Julia zajęła 42 miejsce, a Martyna była 48.

W rywalizacji wspinaczki na czas kobiet Karolinie Wojtaszek udało się wywalczyć 8 miejsce w klasyfikacji Generalnej oraz najcenniejszy krążek UTE. Ponadto, a Martyna Mossakowska była 40.

W Boulderingu mężczyzn 15 miejsce zajął Jakub Nadolski, 27 był Jakub Sykuła, 39 był Oleksandr Samborskyy, 48 Przemysław Stępień, na 57 pozycji rywalizację zakończył Bartłomiej Walencik, a 111 był Mateusz Wasik.

We wspinaczce na trudność mężczyzn ponownie najlepszy okazał się Jakub Nadolski. Nasz reprezentant zajął 15 miejsce. Oleksandr Samborskyy uplasował się na 43 miejscu, Jakub Sykuła na 50, Bartłomiej Walencik na 62, a Przemysław Stepień był 82.

W wspinaczce na czas mężczyzn  Jakub Nadolski zajął 20 miejsce, Jakub Sykuła 31, Oleksandr Samborskyy był 59, Bartłomiej Walencik 81, Przemysław Stępień 120.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Karolina Wojtaszek, Martyna Mossakowska, Julia Habaj, Jakub Nadolski, Jakub Sykuła, Oleksandr Samborskyy, Przemysław Stępień, Bartłomiej Walencik, Mateusz Wasik

Trener: Barbara Gramacka