AMP 2021: Żeglarze Politechniki Gdańskiej akademickimi Mistrzami Polski po raz ósmy z rzędu | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-05-28

AMP 2021: Żeglarze Politechniki Gdańskiej akademickimi Mistrzami Polski po raz ósmy z rzędu

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
W dniach 25-27 maja br. na Jeziorze Niegocin rywalizowali akademiccy żeglarze z całej Polski. Po trzech dniach regat reprezentacja Politechniki Gdańskiej po raz ósmy z rzędu zwyciężyła w Klasyfikacji Drużynowej. Indywidualnie nasze załogi zajęły pierwsze i drugie miejsce. Żeglarze Politechniki Gdańskiej już nas przyzwyczaili do tego, że co roku dominują podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Od 7 lat nasze załogi przywożą z Wilkasów najcenniejsze krążki i najbardziej okazały puchar. Nie inaczej było w tym roku. Do ostatecznego sukcesu przyczyniły się bardzo dobre lokaty dwóch naszych najlepszych załóg.

Pierwsze miejsce w finale Floty „Złotej” zajęła załoga dowodzona przez Marcina Styborskiego. Jedno miejsce niżej na podium zajęła ekipa prowadzona przez Aleksandra Michalskiego, natomiast 4 miejsce zajęła załoga Kacpra Wysockiego. Te nasze drużyny zajęły całe podium w Klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Czwarta nasza załoga, dowodzona przez Aleksandra Jędryczka zajęła 1 miejsce w Finale Floty „Srebrnej”. Dało im to 39 miejsce w Klasyfikacji Generalnej.
Gratulujemy!

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie:
Załoga 1: Michalski Aleksander Krasodomski Jan Padzik Jakub
Załoga 2. Styborski Marcin Płotka Dawid Leksycki Paweł Klimczuk Tomasz
Załoga 3: Wysocki Kacper Stremlau Jan Żurek Karolina
Załoga 4: Jędryczka Aleksandra Januszewski Kajetan Kochanowski Tomasz
Trener: Jakub Pankowski
fot. AMP w Żeglarstwie

31 wyświetleń