AMP2021: Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim za nami | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-05-09

AMP2021: Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim za nami

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
W czwartek, 11 maja br. w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Sportowym. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentacji Politechniki Gdańskiej.

Spośród naszych zawodniczek najlepiej wypadła Izabela Satrjan, która zajęła 5 miejsce w klasyfikacji generalnej w wadze lekkiej, zaś w klasyfikacji Uczelni Technicznych wywalczyła brązowy medal. Także w wadze lekkiej Sandra Kopiczko zajęła 32 miejsce, natomiast w kategorii OPEN Agata Maciesza zajęła 35 miejsce, a Katarzyna Piernicka 62.

Takie wyniki dały naszej drużynie 10 miejsce w drużynowej Klasyfikacji Generalnej oraz czwarte miejsce w drużynowej Klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Indywidualnie, nasi zawodnicy wywalczyli trzy medale. W klasyfikacji generalnej oraz UTE wagi lekkiej mężczyzn Adrian Sadowski wywalczył dwa złote medale, natomiast Jan Aleksandrowicz dołożył srebrny „krążek” UTE. W tej samej kategorii Paweł Woźniak zajął 35 miejsce. W kategorii open Maciej Zera był 20,  Piotr Zieliński 104, natomiast Piotr Jastrzębski 106.

Drużynowo nasza męska Reprezentacja zajęła 12 miejsce w Klasyfikacji Generalnej oraz 5 miejsce UTE.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Aleksandrowicz Jan, Jastrzębski Piotr, Kopiczko Sandra, Maciesza Agata, Piernicka Katarzyna, Sadowski Adrian, Satrjan Izabela, Szybkowski Przemysław, Woźniak Paweł, Zera Maciej, Zieliński Łukasz

Trener: Piotr Buliński