AMP2021: Siatkarze i Siatkarki bez awansu do Finału AMP | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-05-10

AMP2021: Siatkarze i Siatkarki bez awansu do Finału AMP

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
W dniach 7-9 maja br. w Poznaniu odbyły się Półfinały A Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet i Mężczyzn. Niestety obie nasze reprezentacje nie zdołały wywalczyć awansu na tym etapie zakończyły swój udział w tegorocznych AMP.

Bliżej awansu była męska Reprezentacja Politechniki Gdańskiej, która turniej zakończyła na 6. Miejscu (5 zespołów awansowało).

W fazie grupowej podopieczni trenera Ryszarda Mikołajewskiego rozegrali dwa mecze, w których pokonali UKW Bydgoszcz 2:0 oraz AWF Poznań 0:2 i z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinałów. Niestety na tym etapie turnieju nasi siatkarze ulegli UAM Poznań 0:2 i oddalili się od awansu do Finału AMP.

W ostatnim spotkaniu premiowanym awansem gdańszczanie ulegli Uniwersytetowi Szczecińskiemu 1:2 i cały turniej zakończyli na 6. miejscu w tabeli.

Słabiej w fazie grupowej poradziły sobie nasze siatkarki. Zawodniczki PG po zaciętych meczach uległy USz Szczecin 1:2, AWF Poznań 0:2 oraz UAM Poznań 0:2 i zajęły 4 miejsce w grupie A.

W fazie pucharowej naszej drużynie pozostała walka o 7. Miejsce. W ostatnim swoim meczu podopieczne Ewy Kasprów pokonały UMK Toruń 2:1.