AMP 2021: Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych za nami | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-12

AMP 2021: Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych za nami

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
W dniach 11-12 czerwca br. w Supraślu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Żeńska reprezentacja Politechniki Gdańskiej zajęła 13 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 4 UTE. Panowie rywalizację zakończyli na 11 miejscu w klasyfikacji generalnej oraz wywalczyli brązowy medal UTE.

Indywidualnie w biegu na 3 km Laura Serkowska zajęła 55 miejsce (12 UTE), Natalia Sulewska 59 (13 UTE), Katarzyna Cudo 63 (14 UTE), Natalia Hoffmann 66 (15 UTE), Kalina Posańska 80 (20 UTE), a Aleksandra Pałejko 91 (24 UTE).

W biegu na 6 km w naszej drużynie najszybsza była Monika Kołatka, która zajęła 20 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz 5 UTE. Na tym samym dystansie Weronika Glaubert była 41 (12 UTE), Ewa Kujawska 59 (17 UTE), Aleksandra Gałka 62 (20 UTE), a Maria Renke 69 (21 UTE).

W biegu na 4,5 km mężczyzn Tomasz Kurowski, na metę dobiegł na 56 miejscu w klasyfikacji ogólnej oraz 15 UTE.
Na dystansie 9 km spośród wszystkich naszych zawodników najlepiej wypadł Kacper Stępniak, który zajął 6 miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz wywalczył srebrny medal UTE. Ponadto Bartłomiej Ogdowski zajął 40 miejsce (14 UTE), Maciej Kwiatek 50 (18 UTE), Jakub Redzimski 57 (23 UTE), Paweł Kacała 60 (26 UTE).

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Cudo Katarzyna, Gałka Aleksandra, Glaubert Weronika, Hoffmann Natalia, Kacała Paweł, Kołatka Monika,  Kujawska Ewa,  Kurowski Tomasz, Kwiatek Maciej, Kwiatkowski Mariusz, Ogdowski Bartłomiej, Pałejko Aleksandra, Posańska Kalina, Redzimski Jakub, Renke Maria, Serkowska Laura, Stępniak Kacper, Sulewska Natalia, Żygenda Krzysztof
Trenerzy: Janusz Markowski, Dariusz Adamczyk