AMP 2021: Dwa medale UTE podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Koszykówce 3x3 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-09

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
W dniach 8-9 czerwca br. roku w Wilkasach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce 3x3. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej wystawiła zarówno męską, jak i żeńską drużynę. Nasze oba zespoły swoje turnieje zakończyły na 5 miejscu. Dodatkowo, nasze Panie wywalczyły złote medale UTE, natomiast Panowie zdobyli „brąz”.

Reprezentantki Politechniki Gdańskiej w fazie grupowej rozegrały 4 mecze i odniosły komplet zwycięstw. Gdańszczanki pokonały AGH Kraków 12:3, SGGW Warszawa 10:3, AWFem Warszawa 11:9 oraz UMK Toruń 10:8.

W 1/16 turnieju reprezentantki PG zmierzyły się z Politechniką Opolską, zwyciężając 11:9. Niestety w kolejnym spotkaniu nasze zawodniczki uległy Uniwersytetowi Medycznemu z Łodzi 6:7 i w kolejnym etapie zagrały o miejsca 5-8.

Tu rywalem były zawodniczki Uniwersytetu Łódzkiego. Po bardzo zaciętym meczu zespół PG zwyciężył 14:13 i awansował do meczu o 5 miejsce. W ostatnim spotkaniu w turnieju podopieczne Małgorzaty Czerlonko pokonały Uniwersytet Medyczny 12:10 i zajęły całe piąte miejsce w turnieju oraz wywalczyły złote medale wśród Uczelni Technicznych.

Reprezentanci Politechniki Gdańskiej w fazie grupowej pokonali UJK Kielce 10:9 oraz PWSZ Leszno 14:9 oraz ulegli AGH Kraków 16:9 i zajęli drugie miejsce w grupie. W 1/32 turnieju gdańszczanie pokonali Łazarskiego Warszawa 10:8.

W 1/16 turnieju nasi zawodnicy pokonali ALK Warszawa 16:15 i awansowali do 1/8. Niestety na tym etapie rozgrywek lepsza okazała się drużyna UMCS Lublin, która zwyciężyła 18:9. Warto dodać, że lublinianie zwyciężyli w całym turnieju.

W kolejnym etapie, w meczach o miejsca 5-8 podopieczni Kazimierza Rozwadowskiego pokonali UJ Kraków 21:16 oraz Politechnikę Łódzką 11:8 i również turniej zakończyli na 5 miejscu. Dodatkowo zdobyli brązowe medale UTE

Reprezentanci PG wystąpili w składzie: Marta Stawicka, Aleksandra Zmierczak, Anna Adamczyk, Aleksandra Bulińska, Adam Wąsowicz, Jakub Rzepkowski, Stefan Marchlewski, Mateusz Kulis
Trenerzy: Małgorzata Czerlonko-Wołujewicz, Kazimierz Rozwadowski