AMP 2021: Tenisiści Stołowi PG akademickimi Wicemistrzami Polski | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-16

AMP 2021: Tenisiści Stołowi PG akademickimi Wicemistrzami Polski

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
W odległym Rzeszowie Tenisiści Stołowi Politechniki Gdańskiej rywalizowali w turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski. Walka naszych zawodników o złote medale trzymała w napięciu do ostatnich chwil. Niestety chwila nieuwagi zadecydowała, że gdańszczanie do domów wrócili „tylko” ze srebrem. Dodatkowo zawodnicy PG wywalczyli złote medale w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

W fazie grupowej nasi zwodnicy pewnie pokonali Politechnikę Śląską z  Gliwic 3:1 oraz Wyższą Szkołę Bankową z Torunia i z pierwszego miejsca zameldowali się w ćwierćfinale.

W 1/8 turnieju gdańszczanie pokonali drużynę AGH Kraków 3:0 i awansowali do półfinału, w którym zmierzyli się z rywalem zza miedzy – AWFiS Gdańsk. Było to pierwsze spotkanie, które napsuło trochę krwi naszym zawodnikom. Z zaciętej wal udało się zawodnikom PG jednak wyjść obronną ręką i dzięki wygranej 3:2 awansowali do finału.

Jak można było się spodziewać ostatnie spotkanie w turnieju z UPZ Zamość dostarczyło niemałych emocji. Choć po pierwszych dwóch setach gdańszczanie prowadzili już 2:0 a do wygranej w trzecim brakowało zaledwie 4 piłek , ostatecznego zwycięstwa nie udało się odnieść. Chwila nieuwagi w szeregach zawodników PG sprawiła, że przeciwnicy nie tylko odrobili stratę w tym secie, ale w całym meczu zwyciężyli 3:2.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Sławomir Dosz, Adam Dosz, Łukasz Kaproń, Liwski Krzysztof, Ściblak Marcin
Trener: Andrzej Bussler