AMP 2021: Trójboistki Politechniki Gdańskiej na medal! | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2021-06-07

AMP 2021: Trójboistki Politechniki Gdańskiej na medal!

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym, które odbyły się w dniach 5-6 czerwca br w Katowicach nie zabrakło emocji! Reprezentantki Politechniki Gdańskiej drużynowo wywalczy Mistrzostwo Polski, a indywidualnie Paulina Szymanel zdobyła cztery medale i pobiła trzy akademickie rekordy Polski! Trójboiści PG drużynowo zajęli 4 miejsce.

Wspomniana Paulina Szymanel zwyciężyła w kategorii 52kg i zajęła drugie miejsce w kategorii OPEN kobiet. Dodoatkowo pobiła aż trzy akademickie rekordy Polski – w wyciskaniu, martwym ciągu oraz ogółem.

Ponadto Julia Kulczycka wywalczyła brąz w kategorii 69 kg, a Magdalena Knak była 15, w kategorii 76 kg Noemi Nogaczewska zajęła 4 miejsce a Zuzanna Zakrzewska zajęła 22 miejsce w kategorii 63kg.

Wyniki te zapewniły naszym reprezentantkom pierwsze miejsce i złote medale zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i uczelni technicznych!

Wśród Panów najlepiej wypadł Kamil Linstedt, który zwyciężył w kategorii 74 kg i zajął 2 miejsce w kategorii OPEN.

W kategorii 83 kg Paweł Błaszczyk zajął 23 miejsce, a Maks Betlejewski 42. W kat. 93 kg Daniel Przybysz był 15 w klasyfikacji generalnej oraz drugi w UTE, a Mateusz Gajos rywalizację zakończył na 16 miejscu w „generalce” i z brązowym medalem UTE. W kategorii 105 kg Wojciech Groth uplasował się na 13 miejscu, natomiast Dominik Rynkiewicz zajął 17 miejsce, a Miłosz Wróblewski 22. Dodatkowo w kat. 120 kg Maciej Iwaniuk zajął 4 miejsce.

Wyniki te pozwoliły naszym reprezentantom na zajęcie 4 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz wywalczenie srebrnych medali UTE.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzi: Paulina Szymanel, Julia Kulczycka, Noemi Nogaczewska, Magdalena Knak, Zuzanna Zakrzewska, Kamil Linsted, Daniel Przybysz, Wojciech Groth, Maciej Iwanczuk, Dominik Rynkiewicz, Mateusz Gajos, Miłosz Wròblewski, Paweł Błaszczyk, Maksymilian Betlejewski
Trener: Piotr Marmoń