AMP 2021: Unihokeiści Politechniki Gdańskiej z brązowymi medalami UTE | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-17

AMP 2021: Unihokeiści Politechniki Gdańskiej z brązowymi medalami UTE

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej
Akademickie Mistrzostwa Polski w Unihokeju odbyły się w dniach 13-16 czerwca br. w Warszawie. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów Politechniki Gdańskiej, którzy zajęli 4 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zdobyli brązowe medale wśród Uczelni Technicznych.

W pierwszej fazie grupowej nasi zawodnicy pokonali kolejno Uniwersytet Wrocławski 6:4, Politechnikę Wrocławską 6:4 oraz Uniwersytet Zielonogórski 3:2 i zajęli pierwsze miejsce w tabeli grupy D.

W drugiej fazie grupowej zespół PG pokonał kolejno UMK Toruń 8:1 i Politechnikę Łódzką 9:7 i zajął ponownie pierwsze miejsce, tym razem w grupie W i awansował pewnie do półfinału.

W 1/2 turnieju gdańszczanie niestety ulegli drużynie AGH Kraków 4:10 i „małym finale” drużynie PG zabrakło odrobiny szczęścia (3:7) i w AMP 2021 zajęła 4 miejsce.

Na poprawę humorów reprezentacja PG wywalczyła brązowe medale UTE.
Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Chudy Błażej, Damps Karolina, Grądzka Weronika, Januszkiewicz Cezery, Kwaśniewski Jakub, Lewandowska Paulina, Miedwiediuk Piotr, Poręba Dominika, Samson Leszek