AMP: Koszykarze Politechniki Gdańskiej z brązowymi medalami UTE | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-01

AMP: Koszykarze Politechniki Gdańskiej z brązowymi medalami UTE

Reprezentacja Politechniki Gdańskiej

W Łodzi, w dniach 28-30.05.2021r. Koszykarze Politechniki Gdańskiej wzięli udział w Akademickich Mistrzostwach Polski. Z turnieju nasi zawodnicy wrócili z brązowymi medalami UTE.

Już podczas losowania grup było wiadomo, że dla naszej drużyny będzie to bardzo trudny turniej. Gdy gdańszczanie trafili do grupy D z Akademią Marynarki Wojennej z Gdyni oraz Politechniką Opolską śmiało można było powiedzieć, że znaleźli się w „grupie śmierci”. Przypuszczenie to okazało się prawdą, gdyż to właśnie ta dwa zespoły rywalizowały ze sobą w finale. Koszykarze PG ulegli tym zespołom kolejno 46:88 oraz 61:83. Czwartą drużyną, z którą nasi zawodnicy zmierzyli się w fazie grupowej była SGGW Warszawa i to właśnie z tą ekipą nasi zawodnicy odnieśli zwycięstwo 49:46. Wyniki te pozwoliły na zajęcie trzeciego miejsca w grupie oraz walkę o miejsca 9-12.

W swoich kolejnych dwóch spotkaniach zespół PG pokonał kolejno AWF Katowice 61:55 oraz AWF Warszawa 60:56 i ostatecznie zajął  9 miejsce  turnieju. Jednocześnie gdańszczanie zajęli 3 miejsce w kategorii Uczelni Technicznych.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Bessman Mateusz, Chmura Mikołaj, Gładikowski Krystian, Jankowski Bartłomiej, Korczyński Jan, Kulis Mateusz, Marchlewski Stefan, Pellowski Jakub, Rzepkowski Jakub, Siłkowski Albert, Wąsowicz Adam, Włodarczyk Marcin