Załoga PGRacing obroniła tytuł Mistrzów Polski | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-10-01

Załoga PGRacing obroniła tytuł Mistrzów Polski

zagle
Zdjęcia Bartosz Modelski
W dniach 17-19 września br. w Zbąszyniu odbyły się Mistrzostwa Polski w klasie Omega. Przy doskonałej organizacji  i doskonałych warunkach żeglarskich przeprowadzono 9 wyścigów.

W klasie Omega Sport tytuł Mistrzowski obroniła załoga Marcina Styborskiego: Paweł Leksycki i Dawid Płotka POL 377, reprezentujący PGRacing AZS Politechnika Gdańska – COSTA PROJECT. „Po raz trzeci z rzędu Mistrzostwo Polski w klasie Omega Sport trafia do nas, załogi POL 377!Dawid, Paweł super robota, Dzięki Chłopaki” – tak wypowiedział się sternik zwycięskiej załogi .

Miejsce drugie wywalczyła załoga Michała Rucińskiego Pronaw AKM Gdańsk, trzecie miejsce zdobyła załoga Kamila Ortyla Vector Sails , jak widać całe „pudło” przypadło dla  załóg z trójmiasta.

Dobrze również wypadli pozostali zawodnicy PGRacing PG w kl. Sport: Kacper  Wysocki z załogą: Tomasz Kochanowski, Katarzyna Hart na POL 277 zajęli 9 miejsce, a Aleksander Michalski z załogą: Wirginia Fajfer, Jan Krasodomski  na POL 177 zajęli 21 miejsce. Startowało w tej klasie 24 jachty..