E-sport: PG zajmuje 3 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Rocket League | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-12-15

E-sport: PG zajmuje 3 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Rocket League

e
UR Wildcard jest inicjatywą European University Rocketeers, organizacji tworzącej turnieje Rocket League dla studentów z całej Europy. W tym roku, po raz pierwszy w historii odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski, które miały  reprezentanta Polski, który wystąpi na Akademickich Mistrzostwach Europy w Rocket League.

W pierwszej fazie (fazie ligowej) o awans do play-offów walczyło 13 drużyn, z czego aż 4 reprezentowały Politechnikę Gdańską. Nasze ekipy występowały pod nazwami: Gdańsk Lions Red, Blue, Green i Pink.

Po fazie ligowej do finałów dostała się jedynie drużyna Red w składzie Maksymilian Tkaczyk, Julian Goliński oraz Kuba Jędrzejczyk.

Pozostałe zespoły zajęły kolejno 7 miejsce – Blue, 9 miejsce - Green oraz 11 miejsce – Pink.

Faza play-off odbywała się w formacie Gauntlet, czyli 4 miejsce grało z 3 miejscem, następnie zwycięzca grał z drugim miejscem, a wygrany drugiego meczu grał w finale z 1 miejscem.

Pierwszy mecz zawodnicy PG wygrali z Politechniką Poznańską 4-1, jednak w drugim ulegli drużynie z Uniwersytetu Gdańskiego 2-4. W finale zwyciężył Uniwersytet Szczeciński 3-4.

Ostatecznie Lwy Politechniki Gdańskiej  zajęły 3 miejsce i nie niestety nie wywalczyli awansu na Mistrzostwa Europy

Nasi zawodnicy już nie mogą doczekać się wiosennej edycji turnieju, w której powalczą o zwycięstwo i awans na Mistrzostwa Europy.

13 wyświetleń