Erasmus Days | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-12-01

Erasmus Days

esn
Myślisz, aby wyjechać na zagraniczne studia? Znalazłeś ciekawe szkolenie za granicą? No tak, ale co z pandemią i związanymi z nią obostrzeniami? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz w trakcie Erasmus Days (6-10 grudnia), na które zapraszają DMWA i ESN Gdańsk.

Co roku Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej we współpracy z Erasmus Student Network Gdańsk organizuje Erasmus Days - spotkania informacyjne poświęcone możliwościom wyjazdów w ramach programu Erasmus+. W tym roku, w związku z nową umową, jaką PG podpisała na realizację programu oraz trwającą pandemią COVID-19, szczególnie zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Spotkania w ramach Erasmus Days odbędą się na wydziałach oraz w niedawno wyremontowanym budynku Hydromechaniki (nr 11). Ponieważ pierwszy dzień Erasmus Days przypada na 6 grudnia, czyli Mikołajki, nie zabraknie również świątecznych akcentów.

Erasmus Days – o czym będziemy mówić

W trakcie trwających od 6 do 10 grudnia Erasmus Days pracownicy administracyjni i akademiccy oraz studenci będą mogli dowiedzieć się:

- jakie są możliwości wyjazdów (na studia/praktyki/szkolenia/w celach dydaktycznych)
- do których krajów i na jakich zasadach można wyjechać
- jakiej wysokości stypendium można otrzymać
- jak wygląda procedura wyjazdowa (dokumenty, terminy)
- ile wcześniej trzeba aplikować o wyjazd, aby zdążyć z formalnościami

oraz tego, co na pewno najbardziej interesuje pracowników i studentów myślących o wyjeździe:

- jak pandemia COVID-19 wpłynęła na możliwość wyjazdów?
- co zrobić, jeśli w ostatniej chwili z powodu pandemii muszę odwołać swój wyjazd?
- w przypadku konieczności odwołania wyjazdu - co z poniesionymi kosztami lotów i hotelu?
- co jeśli z powodu pandemii będę mieć problem, aby wrócić do Polski?
- co jeśli z powodu pandemii będę musiał skrócić/wydłużyć swój pobyt?

Erasmus Days – gdzie będzie można nas spotkać

W ramach Erasmus Days zapraszamy na spotkania na wydziałach dla studentów prowadzone przez ESN Gdańsk:
- poniedziałek, 6 grudnia – Gmach Główny (WFTiMS, WA, WILiŚ)
- wtorek, 7 grudnia – WETiI
- środa, 8 grudnia – WEiA
- czwartek, 9 grudnia – WZiE i WCh
- piątek, 10 grudnia - WIMiO

oraz spotkania dla pracowników i studentów organizowane przez DMWA w budynku nr 11 (Hydromechanika):
- wtorek, 7 grudnia, g. 12:30-14:00 - spotkanie dla pracowników
- środa, 8 grudnia - spotkanie dla studentów: g. 12:30-14:00 (w języku polskim) oraz 14:00-15:00 (w języku angielskim)

Spotkania odbędą się z zachowaniem środków bezpieczeństwa obowiązujących na Politechnice Gdańskiej w związku z pandemią COVID-19. Uczestników prosimy o noszenie maseczek, dezynfekcję rąk oraz zachowanie dystansu społecznego.

więcej informacji: Justyna Sudakowska, justyna.sudakowska@pg.edu.pl