PLA 3x3: MTL zwycięzcą 8 turnieju Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-01-29

PLA 3x3: MTL zwycięzcą 8 turnieju Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3

pla
W ósmym już turnieju II edycji Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3 po raz trzeci z rzędu w finale zmierzyły się drużyny MTL oraz NFZ. Podobnie jak w dwóch ostatnich tygodniach, tak i tym razem najlepsza okazała się drużyna MTL w składzie Przemysław Zamojski, Paweł Pawłowski, Szymon Rduch. W finale, zespół MTL pokonał NFZ ( Kacper Jastrzębski, Aleksander Winkel, Jacek Chojnacki) 22:5.

Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna Dachy z nieba (Maciej Jatkowski, Krystian Reszka, Szymon Tylkowski).

W turnieju wystąpiło 39 zawodników, w tym 17 z przynależnością akademicką z 11 uczelni.

Spośród wszystkich szkół wyższych najwięcej punktów zdobyła dziś Politechnika Gdańska (140pkt). Drugie miejsce zajął WSB Gdańsk (105), a trzecie GWSH, ICC oraz UG (100).

W sobotnim turnieju zadebiutowało 6 zawodników.

Indywidualnie swoje rekordy poprawili: Tomasz Melańczuk zdobywając dziś 45pkt, trafiając 6-krotnie za 2, Kacper Jastrzębski , który zanotował 40pkt, Reszka Krystian, który zdobył 35 pkt, oddając 13 celnych rzutów za 2, Maciej Jatkowski , który zdobył 26 pkt,  Patryk Peć, który zdobył 17 pkt, 5 krotnie trafiając za 2, Szymon Brodziński, który zdobył 12 pkt, oddając 3 celne rzuty za 2, Damian Bruździak, który zdobył 11 pkt, Sebastian Kloska zanotował 10 celnych rzutów za 2, a także Maciej Pałka, który oddał 2 celne rzuty za 2.

Podczas turnieju odbył się Bukowski Shoot Out Contest, w którym zwyciężył Krystian Reszka. Nagrodę, 200 zł w gotówce, ufundował Bukowski Serwis.

Dziewiąty turniej Pomorskiej Ligi Akademickiej 3x3, odbędzie się w sobotę 5 lutego br. o godz. 16:00.

Organizatorami turnieju są Centrum Sportu Akademickiego PG, Politechnika Gdańska oraz Stowarzyszenie Polskie 3R3

Pomorska Liga Akademicka 3x3 współfinansowana jest ze środków programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwa Edukacji i Nauki

Partnerami turnieju są Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, AZS Gdańsk oraz Pomorski Okręgowy Związek Koszykówki

Nagrody w turnieju ufundowali Centrum Sportu Akademickiego PG, Spalding, SK Store Novotel Gdańsk Centrum, FitYard, Usługi Fizjoterapeutyczne Michał Hillar , Bukowski Serwis, Cyclosport,