AMP 2022: Do awansu do Finału AMP w Futsalu zabrakło naprawdę niewiele | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-02-07

AMP 2022: Do awansu do Finału AMP w Futsalu zabrakło naprawdę niewiele

amp
Pięć meczów, cztery zwycięstwa i jedna porażka – to bilans reprezentacji Politechniki Gdańskiej w Półfinale A Akademickich Mistrzostw Polski, które w dniach 4-6 lutego br. odbyły się w Toruniu. Choć na pierwszy rzut oka udział w tym turnieju wydaje się satysfakcjonujący to właśnie ta jedna porażka zadecydowała o tym, że naszej drużyny zabranie w Finale AMP.

Podopieczni trenera Andrzeja Busslera w fazie grupowej rozegrali dwa bardzo dobre spotkania. Pokonując kolejno Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania 9:2 i UKS Bydgoszcz 3:1 zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A i awans do ćwierćfinału.

Gdy wydawało się, że nasi zawodnicy są w znakomitej formie i nikt nie jest w stanie ich zatrzymać,   w ćwierćfinale doszło do „bratobójczego” pojedynku z AWFiS Gdańsk. Niestety, mimo, że to nasi zawodnicy wyszli w 12 minucie spotkania na prowadzenie 1:0, to w całym spotkaniu ulegli 1:3 i stracili nadzieję, na awans do turnieju finałowego.

W dwóch kolejnych meczach zespół PG pokonał kolejno Uniwersytet Szczeciński 8:3 i Uniwersytet Adama Mickiewicza 11:4 i ostatecznie zajął 5 miejsce w turnieju.

Reprezentacja PG wystąpiła w składzie: Andrzejewski Gustaw, Januszkiewicz Cezary, Bodalski Artur, Dąbrowski Jakub, Fontela Parajua Alberto, Gawron Szymon, Gibaszek Igor, Golc Jakub, Jackiewicz Łukasz, Luliński Łukasz, Manuszewski Miłosz, Śpiewak Artur, Strzelecki Krzysztof, Wasilewski Dawid

Trener: Andrzej Bussler