AMP 2022: 9 medali podczas AMP w Biegach Przełajowych | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2022-03-28

AMP 2022: 9 medali podczas AMP w Biegach Przełajowych

fot
W sobotę, 26 marca w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Reprezentacja Politechniki Gdańskiej zdobyła w nich 3 medale drużynowe oraz 5 indywidualnych.

Męska drużyna zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zdobyła złote medale w klasyfikacji Uczelni Technicznych. Nasze Panie zajęły 8 miejsce w „generalce” i wywalczyły drugie miejsce UTE. Sztafeta 4x1500 metrów zajęła 5 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1 miejsce UTE.

Na udane wyniki drużynowe złożyły się poszczególne wyniki indywidualne. Najlepiej wypadła Anna Ławrukajtis, która w biegu na 3km wywalczyła dwa złote medale w klasyfikacji generalnej oraz klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Krzysztof Żygenda w biegu na 9km zajął 2 miejsce w „generalce” oraz zdobył złoty medal w klasyfikacji UTE.

Brązowy medal UTE w biegu na 4,5km zdobył Szymon Skalski.

Medalowa sztafeta 4x1500 m wystąpiła w składzie Szymon Skalski, Anna Ławrukajtis, Natalia Wojnowska i Piotr Grzybkowski.